Написання магістерської кваліфікаційної роботи у багатьох аспектах нагадує ріст мікроорганізмів у періодичній культурі. Так, на перший погляд, таке порівняння аж занадто абсурдне, проте у ньому більше правди, аніж ви можете собі уявити.
Як і мікроорганізми, що адаптуються до нових умов і синтезують нові ферменти для асиміляції субстрату, магістранти звикають до нових умов і вимог до написання магістерської роботи і активно генерують свіжі ідеї для тематики майбутнього проєкту.
Проте у вирі численних тематик для магістерської дуже легко заплутатися. Тому, щоб допомогти магістрантам кафедри біотехнології і мікробіології, що навчаються за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітньо-професійних програм «Промислова біотехнологія» та «Фармацевтична біотехнологія» зорієнтуватися у науковому інфопросторі, доцент Оксана Скроцька у рамках дисципліни «Методологія і організація наукових досліджень» провела майстер-клас з пошуку і відбору потенційних тем для майбутнього проєкту. Викладач у форматі відеоконференції продемонструвала алгоритм пошуку релевантних наукових статей за ключовими словами у базах PubMed і Google Academia. Критеріями відбору публікацій є їхня актуальність, що повинна підтверджуватися як її новизною – статті повинні бути за останні 5 років, так і великою кількістю результатів пошуку за введеними ключовими словами і пошуковими параметрами. На продемонстрованих прикладах магістранти могли пересвідчитися, що «субстратів» для майбутньої магістерської роботи сила-силенна, варто лише розпочати пошук.
Так, наразі на студентів чекає перший етап підготовки магістерської – вибір тематики дослідження і відповідних сучасних наукових публікацій. Тож зичимо магістрантам успіхів і творчої наснаги у пошуках, аби обрана тема роботи стала для них дійсно цікавою і захоплюючою!
Софія Цапко, ПБ-1-1М