Як відомо, теорія з’являється у результаті практичних потреб, тому відпрацювання практичних навичок є невід’ємною частиною якісного навчання та поглибленого пізнання аспектів майбутньої професійної діяльності на основі здобутих раніше знань на кафедрі біотехнології і мікробіології.
Так, для магістрантів другого року навчання ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» осінній семестр розпочався з проходження переддипломної практики, зокрема, в провідній міжнародній компанії «STADA», яка спеціалізується на виробництві біотехнологічної та фармацевтичної продукції.
Основні види робіт практикантів полягали у проведенні біохімічних, мікробіологічних аналізів та контролю якості лікарських засобів.
Зокрема, Дар’я Синявська долучилася до постановки аналізу «Кількісне визначення противірусної активності» у препаратах на основі інтерферону альфа-2b. Дана методика заснована на біологічному методі із застосуванням культури клітин та порівнянні противірусної активності препарату з противірусною активністю міжнародного стандартного зразка активності рекомбінантного інтерферону альфа-2b, атестованого ВООЗ. Як чутливу культуру було використано лінію клітин WISH, яка є чутливою до вірусу везикулярного стоматиту (ВВС). Дослідження проведено методом імуноферментного аналізу, а статистичну обробку даних, зокрема розрахунок концентрації інтерферону методом паралельних ліній здійснено за допомогою програми Combistats.
Єфим Тагізада брав активну участь у контролі готових лікарських засобів, допоміжних речовин та субстанцій за показниками «Мікробіологічна чистота» і «Стерильність», при цьому удосконалюючи набуті знання протягом 5-ти років навчання за спеціальністю.
Таким чином, можна зробити висновок, що у нерозривній єдності теорії і практики пріоритетна роль все ж таки належить практиці, однак ці дві складові є сторонами одного єдиного процесу, адже без потужної бази знань наданої викладачами кафедри біотехнології і мікробіології, нам було б значно складніше будувати себе, як майбутніх кваліфікованих спеціалістів.