Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Шануємо рідну мову

«Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова.

Любимо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови,

за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…»

Максим Рильський 

Щорічно відзначається державне свято – День української писемності та мови. Встановлене воно 9 листопада 1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». Мова – це найважливіший засіб комунікації для здобуття освіти та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини.

Рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Вона була і є важливою сферою впливу на національну свідомість молоді, ідентифікаційним кодом нації. Розуміння студентами процесу повернення до рідних коренів, витоків українства, національного самоствердження і саморозвитку вже є проявом патріотизму. У формуванні національної свідомості не можна оминати проблеми мови та мовлення. Студентська молодь має усвідомити, що без володіння державною мовою неможливо стати повноцінним громадянином своєї держави, патріотом України та й просто інтелігентною людиною, кваліфікованим спеціалістом будь-якої галузі. Українська мова несе надзвичайно високу пізнавальну цінність: прищеплення почуття любові до рідної мови, осмислення загальнолюдських цінностей, виховання особистості з високим почуттям патріотизму.

9 листопада – День української писемності і мови. Саме цій події присвячено вікторину "Як добре ви знаєте українську мову?" Вікторина складалася з 10 запитань , які стосувалися української мови та писемності. У вікторині взяли участь 54 студенти, з них 19 студентів набрали максимальну кількість балів. Вікторина формує розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава; розвиває пам'ять, швидкість мислення, увагу, спостережливість, кмітливість, виховує любов до рідної мови, бажання глибше вивчати її.

Заснування Дня української мови – це не лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її  протягом усього життя!

Дуже дякуємо організаторам цієї вікторини та студентам, які до неї долучилися! "Ми маємо нагоду вшанувати силу та красу українського слова, його незламність, милозвучність і сучасність". Студенти змогли не тільки перевірити свої знання, а і дізнатися щось нове про українську писемність, красу і багатство нашої мови.

 

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка