Круглий стіл, присвячений обговоренню результатів локального моніторингу освітньо-професійної програми «Промислова біотехнологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія», був проведений 17 лютого на кафедрі БТМ. Захід відбувся у рамках підготовки до громадського обговорення редакції ОПП 2022 року.
Спікером заходу виступила гарант освітньо-професійної програми доцент Вікторія Красінько. У відкритій дискусії взяли участь: декан факультету БТЕК Наталія Грегірчак, завідувач випускової кафедри Віктор Стабніков, доценти кафедри біотехнології і мікробіології Юрій Карлаш та Оксана Скроцька, д.б.н., завідувач відділу фітопатогенних бактерій Інституту мікробіології і вірусології НАН України Людмила Буценко, здобувачка освітнього ступеня «магістр» Дарія Жалюк, а також представник студентського самоврядування – голова студентської ради НУХТ Ірина Ковшар, яка здобуває освітній ступінь магістра за ОПП «Промислова біотехнологія».
За підсумками були намічені заходи щодо розвитку сильних і подолання слабких сторін ОПП. Зокрема, за пропозицією здобувачів було вирішено відмовитися від блочного типу вибору вибіркових компонент ОПП. Це може стати вагомим інструментом впровадження інтенсивних особистісно-орієнтованих технологій навчання. Для кращого поєднання процесу навчання і науково-дослідної роботи було запропоновано додати наукову вибіркову компоненту – дисципліну «Наукові студії». Були обговорені заходи щодо актуалізації підготовки здобувачів за ОПП згідно сучасних реалій розвитку біотехнологій в Україні. Конкретні пропозиції стосувалися поглиблення вивчення біотехнологій одержання біопрепаратів для агросфери, що є наразі дуже актуальною потребою ринку та введення додаткового модуля «Ембріологія» для поглиблення підготовки здобувачів до роботи із стовбуровими клітинами, зважаючи на попит у таких фахівцях в Україні.
Проведений круглий можна вважати суттєвим кроком на шляху удосконалення підготовки магістрів за ОП «Промислова біотехнологія».