Хочемо розповісти вам історію, як наші здобувачки на стажування у Польщу потрапили. Отож розпочинаємо!
Валентина Жданюк та Дар'я Благодир (здобувачки спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія»), а також Вікторія Іскакова (здобувачка спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», ОП «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв») Національного університету харчових технологій мають змогу бути на Summer School в університеті Жешува (Польща). До речі, Валентина нині навчається в магістратурі за освітньою програмою «Фармацевтична біотехнологія», а Даша та Вікторія опановують бакалаврат.
Як тільки дівчата потрапили до Жешуву, відразу була відчутна привітність місцевих жителів. Вони завжди раді допомогти та підказати, навіть якщо ти не знаєш польської. Їх дуже легко зрозуміти, адже багато слів вимовляються так, як і українською. Або можна перейти на англійську, яку поляки прекрасно розуміють. До того ж мовна практика дуже корисна. А саме місто вражає архітектурою, яка, до речі, нагадує вулички Львова: та ж Ратуша, Костел та головна площа, де затишно прогулюватись із смачним морозивом. Жешув – гарне, спокійне, комфортне та розвинуте місто, в якому розміщені кілька вищих навчальних закладів.
В перший день наші здобувачки прослухали лекцію щодо екологічних, економічних та соціальних аспектів харчових забруднень, а також побували на екскурсії в лабораторії на кафедрі біології та біотехнології, а також технології молочних харчових продуктів університету Жешува. Навчальні приміщення лабораторій забезпечені необхідним обладнанням: наприклад, установками для пастеризації молока, виробництва сиру тощо, що особливо було цікаво для Вікторії, адже це її профіль.
Найцікавішим для біотехнологів виявилася лабораторія, в якій досліджують підвищення продуктивності різних штамів мікроорганізмів за умови модифікації складу поживних середовищ для їх культивування, а також створюють генно-модифіковані штами, що здатні синтезувати різні рекомбінантні сполуки. Лабораторія має необхідні прилади та обладнання: бокси для пересіву аеробних та анаеробних штамів, шейкери, термостати, холодильні кімнати, установку для високоефективної рідинної хроматографії (HPLC), електронні мікроскопи та спектрофометри.
Дівчата мали змогу познайомились із здобувачами РhН та магістрами з різних країн – Чехії, Румунії, Хорватії, Польщі, а приємною несподіванкою була зустріч із студентами та викладачами Луцького національного технічного університету.
Далі буде