Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Міжнародний досвід у виноробстві для біотехнологів: лекція Філіпа Марулло про мікробіологічні аспекти вініфікації білих вин

Усі ми чудово знаємо, що Франція є однією з провідних країн у галузі виноробства у світі, тому можливість відвідати гостьову лекцію біолога та генетика Філіпа Марулло з Науково-дослідного інституту вина і виноградарства Франції на тему: «Мікробіологічні рішення для вініфікації білих вин», до якої долучились здобувачі бакалаврату ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» та магістранти ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» була справді унікальною. Лекція виявилася надзвичайно інформативною та захопливою для всіх присутніх, адже усі слухачі мали нагоду поглибити свої знання в галузі виноробства з наукової точки зору, а завдяки присутній перекладачці, пані Світлані, весь матеріал був доступним для всіх учасників.

Основний акцент у своїй лекції Філіп Марулло зробив на важливій ролі дріжджів у процесі виноробства. Він детально пояснив, як саме дріжджі впливають на процес бродіння, а особливо підкреслив лімітуючі фактори, що можуть вплинути на цей процес. Зокрема, він наголосив на концентрації азоту у поживному середовищі, яка є критичним чинником для нормального протікання бродіння. Низький рівень азоту може стати причиною того, що процес бродіння зупиняється передчасно, що негативно впливає на якість вина. Проте найбільше присутніх вразив той факт, що підсилення смаку вина відбувається за рахунок летких тіолів — сполук, які відповідають за аромати цитрусових, тропічних фруктів та інших нюансів, що додають глибини та багатства смаку вина.

Лекція супроводжувалася наочною презентацією з графіками та таблицями, які допомогли слухачам глибше зрозуміти процеси, що відбуваються під час алкогольної ферментації. Учасники отримали чимало цінної інформації, а також мали можливість поставити питання й обговорити деталі з доповідачем.

Ця лекція дала усім змогу по-новому поглянути на традиційні процеси виноробства, а також відчути підтримку міжнародної спільноти у розвитку наукових досліджень і технологій, навіть в умовах воєнного часу. Приємним моментом було те, що наш іноземний гість щиро висловив слова підтримки українцям у цей непростий для нас час.

 Здобувачки вищої освіти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія»

ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» групи ПФБ-1-1М, Єлизавета ДОН та Анастасія ГІРІНА

ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна»

групи БТ-3-1, Анастасія САХНЕВИЧ та Тетяна ТОПІХА

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Міжнародне співробітництво Міжнародний досвід у виноробстві для біотехнологів: лекція Філіпа Марулло про мікробіологічні аспекти вініфікації білих вин