Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Міжнародна співпраця для вирішення актуальної проблеми забруднення довкілля мікропластиком

Відомо, що наші студенти із великим захопленням долучаються до участі у різних міжнародних програмах та обмінах. Тож, магістрантка кафедри БТМ І року навчання, Ірина Ковшар скористалася такою нагодою і стала повноправною виконавицею Міжнародного Українсько-Латвійського проєкту «Мікробно-зв’язаний мікропластик в нейстоні міжфазної поверхні вода-повітря та його вплив на довкілля річкових та морських біотопів» (The microbially-coated microplastics in neustonic water-air interphase and their environmental impacts on aquatic biotops).

Ірина працює над проєктом під керівництвом завідувача кафедри, професора Віктора Стабнікова. Також у проекті беруть участь асистент кафедри, здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» Віктор Удимович (ІV рік навчання) та студентка ІІІ курсу освітнього ступеню «бакалавр» Єва Фофанова. З Латвійської сторони проєктом керує професор Маріс Клавінс (Maris Klavins, University of Latvia, House of Nature, Riga, Latvia).

Актуальність теми полягає у тому, що забруднення мікропластиком щороку набирає все більшої і більшої масштабності. Окрім цього, зв’язані з мікропластиком мікроорганізми можуть напряму впливати на його властивості, а також негативно діяти на водні екосистеми. Мікропластик є своєрідним вектором переносу, тому має вплив і на інші природні системи. Така постановка питання змушує замислитися не лише над проблемою екологічної небезпеки, але ще й про потенційну мікробну, тобто епідемічну загрозу.

Наразі Ірина перевіряє адсорбційну здатність мікропластику щодо спороутворювального мікроорганізму Bacillus megaterium на прикладі поліетилену, оскільки саме цей синтетичний полімер є найпоширенішим забруднювачем водойм. Також планується дослідити й інші можливі мікроорганізми, які є аутентичною мікробіотою водойм, а також можуть адсорбуватись на різних типах мікропластику, таких як акрил та полістирол. Окрім цього, ведеться дослідження впливу гумінових кислот на різні зразки забруднювачів.

Тому, бажаємо успіхів колегам, оскільки вирішувати глобальні проблеми разом, ще й на міжнародному рівні – це масштабна та надважлива робота!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Міжнародне співробітництво Міжнародна співпраця для вирішення актуальної проблеми забруднення довкілля мікропластиком