Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Використовуємо сучасні можливості віртуального 3D-середовища для прокачки hard та soft skills: віртуальний симулятор лабораторних робіт Labster

Викладачі задіяні в реалізації ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» постійно використовують активні методи навчання в освітньому процесі, в тому числі й можливості платформи віртуальних лабораторних робіт Labster, яка активована для нашого університету за ініціативи студради. Тож і зараз бакалаври-біотехнологи в рамках дисципліни «Технологія пробіотиків і вакцин» під керівництвом лектора Світлани Старовойтової мали можливість скористатися віртуальною платформою «Labster», що є світовим лідером з розроблення віртуальних навчальних симуляторів, які успішно застосовуються в понад 2000 навчальних закладах світу. Кожен симулятор є повноцінним віртуальним комплексом з відео-інструкцією, теоретичними відомостями та інтерактивними вправами, що виконуються у 3D-середовищі сучасних віртуальних лабораторій. Здобувачі мали унікальну можливість прокачати не лише свої hard, але й soft skills, оскільки симулятор є англомовним лабораторним середовищем.

Симулятор віртуальних лабораторних робіт є унікальним доповненням освітнього процесу, особливо в умовах військового стану та карантинних обмежень.

Студенти-бакалаври у надзвичайному захопленні діляться своїми враженнями щодо віртуальних лабораторних робіт:

Косяк Анна (БТ-4-1): «Поєднання проходження фахових дисциплін англійською в ігровій формі стало можливим завдяки платформі Labster! Місія Labster полягає в тому, щоб зробити науку доступною для кожного учня через захоплюючий досвід, який оживляє науку через симуляції, розроблені справжніми вченими. І в рамках дисципліни "Технології пробіотиків та вакцин", яку викладає Старовойтова Світлана Олександрівна, також є можливим проходження тестування на цій платформі!

Для мене це стало захопливим та освітнім досвідом, оскільки платформа надає багато інноваційних можливостей для вивчення теми через інтерактивні вправи та симуляції.

Під час тестування я відчула, ніби опинилася в реальному лабораторному середовищі, де мала можливість експериментувати та вивчати принципи виділення однієї бактерії із зразка, що містить мільйони клітин, а також допомогла віртуальній лікарні зрозуміти що за патоген вразив пацієнта, здійснила пробовідбір, а також в ході гри пройшла тестування за цією темою! Завдяки інтерактивним завданням та візуалізації складних процесів, я згадала та вивчила не лише теоретичні аспекти, але й практичні застосування цих технологій.

Тому дуже приємно, що наш університет долучається до таких важливих ініціатив, адже це робить нас ближчими до наших колег з різних країн світу, що так само як і ми використовуємо дану платформу, що допомагає засвоювати інколи складний теоретичний матеріал у формі гри, поєднуючи з вивченням професійної лексики англійською мовою, що також є корисним у наш час!»

Володимир Вербіян (БТ-4-1): «Лабораторне заняття на платформі Лабстер це не тільки практичне закріплення знань, а ще й цікава детективна історія, гідна стати сюжетом для чергового епізоду серіалу «Доктор Хаус». За законами жанру, до клініки потрапляє пацієнт з симптомами отруєння, але на що саме він захворів – не зрозуміло. Лише лабораторні аналізи та медична дедукція здатні врятувати життя пацієнту та запобігти смертоносній епідемії.

Як і в серіалі «Доктор Хаус», де головний герой змагається з Богом за життя кожного пацієнта, на першій же лабораторній ми вступаємо у гонку з фатумом. Але на другому лабораторному занятті в Лабстері ми приймаємо іншу сторону і граємо за Творця…»

Дон Єлизавета (БТ-4-1): «Гарант ОПП - Старовойтова Світлана Олександрівна, в межах дисципліни "Технологія пробіотиків і вакцин" запропонувала нам, за допомогою платформи Labster, взяти участь та попрактикувати у цікавому дослідженні «Signal Transduction: How cells communicate або як клітини між собою комунікують?», а саме дізнатися про трансдукцію сигналу клітин.

Тож, даний досвід був доволі цікавим та корисним і проходив на англійській мові, що дозволило нам не тільки бути дослідниками але й опанувати певну термінологію, яка притаманна нашій спеціальності. Дякуємо за можливість поринути у віртуальні дослідження та прокачати свою англійську мову!»

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання Використовуємо сучасні можливості віртуального 3D-середовища для прокачки hard та soft skills: віртуальний симулятор лабораторних робіт Labster