Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

ПрАТ «Індар» - база практики

Практика на вітчизняному виробництві інсулінів

За вікном осінь. Студенти на парах, а для магістрантів другого курсу Олени Герасимець та Андрія Шелакова настав час переддипломної практики. Саме їм пощастило потрапити на унікальне, одне з небагатьох у світі і єдине в Україні, спеціалізоване високотехнологічне фармацевтичне підприємство з повним циклом виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм. Ідеться про акціонерне товариство «По виробництву інсулінів «Індар». «Прибувши на завод, ми були приємно вражені рівнем професіоналізму фахівців, високотехнологічним оснащенням підприємства, а також важливістю проблеми, над якою працюють спеціалісти», - розповідають практиканти.

Виробництво інсуліну – складний наукоємний біотехнологічний процес. Запровадити повний технологічний цикл виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм – змогли лише декілька підприємств у світі, серед яких і ПрАТ «Індар».

Поява такого виробництва для нашої країни стала справжнім поштовхом у розвитку охорони здоров'я. До "Індару" Україна перебувала у повній залежності від світового ринку і закордонних постачальників інсулінів. І практика на біофармацевтичному підприємстві – це дійсно гарна нагода перевірити та закріпити свої теоретичні знання.

 

 


Практика мрії. Студентів щиро вітає ПрАТ “Індар”

Нарешті, після плідного вивчення теоретичного матеріалу в університеті, нам випала нагода побачити всі особливості технологічного процесу на практиці.

У цьому році ми студентки 4-ого курсу – Бондаренко Анна та Буніна Тетяна – проходили технологічну практику на ПрАТ «Індар», яке є національним лідером у допомозі людям з цукровим діабетом і соціально значимими захворюваннями.

Зустрічала нас Соловей Богдана Василівна, яка займає посаду провідного технолога дільниці ферментації цеху № 1 та є, доречі, випускницею нашої кафедри!  Вона люб’язно познайомила нас із робочим колективом, розповіла цікаву історію створення підприємства та усі особливості його функціонування.

Виявилось, що інсуліновий завод "Індар" виріс поруч з Дарницьким м'ясокомбінатом не випадково. Адже свого часу це був один з найбільших комбінатів в Європі, де щодня забивалися близько 30 тисяч свиней і 10 тисяч голів великої рогатої худоби. Таке сусідство - звичайнісіньке явище, адже ще кілька років тому інсулін добувався з підшлункової залози свиней. Щоб отримати 1-1,3 кг субстанції, потрібно було переробити 10 тонн підшлункової. А залоза однієї свині важить всього 70-90 грамів. Зрозуміло, що з часом виникла потреба в менш витратному способі отримання препарату. Тоді на зміну свинячому прийшов генно-інженерний інсулін, продуцентом якого сьогодні є вітчизняний штам Escherichia coli.

Найближча стратегія розвитку компанії передбачає розширення продуктового портфелю засобами імунопрофілактики (вакцинами), а також новими лікарськими засобами і виробами медичного призначення для всебічного забезпечення потреб людей, які живуть з цукровим діабетом, ВІЛ/СНІДом і туберкульозом.

Після проходження медичного огляду почалась екскурсія. Це головна умова для відвідування виробничих приміщень, оскільки на заводі забезпечується стерильність на всіх етапах виробництва - від моменту вирощування бактерії до розфасовки препарату. Повсякденний одяг залишився в шафі у роздягальні, а його змінив одноразовий одяг.

У перший день ми вже на власні очі побачили цехи ферментації, підготовки поживного середовища, вентиляційного і аераційного повітря та води фармацевтичної якості. Відвідали мікробіологічну лабораторію, лабораторію контролю якості та стандартизації. Присутність під час виробничого процесу та детальна розповідь Богдани, навіть з маленькими секретами виробництва, надала нам не аби якого досвіду. Та це ще навіть не кінець! На нас чекала ще одна не менш цікава екскурсія, а саме ознайомлення з класами чистоти, цехами приготування суспензії інсуліну, розливу, пакування і маркування готової продукції.

Нас дуже вразили масштаби виробництва, новітнє обладнання, складність і цікавість технології виготовлення та, звісно, дуже привітний персонал з великою професійною підготовкою. Ми навіть, на де який час, відчули себе справжніми працівниками величезної цілісної системи, де важлива кожна ланка.

ПрАТ «Індар» – партнер глобальної системи охорони здоров'я – працює для того, щоб мільйони людей, які живуть з хронічними і соціально значимими захворюваннями у всьому світі, могли жити тривалим і повноцінним життям. Ми зрозуміли всю цінність та відповідальність нашої не легкої  професії та ще раз переконались у тому, що обрана нами спеціальність, біотехнологія, - це правильний вибір.

Щиро дякуємо керівництву та усьому колективу ПрАТ “Індар” за дружню атмосферу, незабутні враження, цікаво проведений час і найголовніше за практичний досвід, який так необхідний починаючому біотехнологу для майбутнього працевлаштування.

Та окрема подяка кафедрі біотехнології та мікробіології за унікальну можливість проходження практики на такому високотехнологічному інноваційному підприємстві європейського рівня.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка