Новий семестр – нові пізнання. На цей раз нагода долучитись до світу наукових звершень українських вчених мали студенти-біотехнологи групи 4 – 1, які, у рамках проведення лабораторних робіт з дисципліни «Біотехнологія культур рослин і тварин», відвідали Інститтут експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Ростислава Євгеновича Кавецького НАНУ.
На сьогодні ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України під керівництвом академіка НАН України Василя Федоровича Чехуна – потужний академічний центр із значним матеріально-технічним ресурсом і кадровим потенціалом, що має 50-річний досвід роботи в галузі експериментальної і клінічної онкології.
З роботою відділу експериментальних клітинних систем відвідувачів знайомили молоді науковці, які детально розповіли про проекти якими займається відділ, а саме: створення і дослідження нових клітинних ліній та клонів з різними біологічними та молекулярно-генетичними властивостями; модифікація клітинних властивостей екзогенними факторами; вплив цитокінів на фенотипові та цитогенетичні властивості пухлинних клітин.
В ході екскурсії студенти мали змогу відвідати азотне сховище клітинного банку ліній з тканин людини та тварин, яке занесено до Державного реєстру об'єктів, що становлять національне надбання України. Цей унікальний Банк є найбільш вагомою в Україні офіційною колекцією клітинних матеріалів, призначеною для зібрання, кріозбереження та розповсюдження культур клітин та штамів трансплантованих пухлин. Колекція клітинних ліній містить більше 200 найменувань, колекція трансплантованих пухлин налічує більше 30 штамів.
Ми щиро вдячні керівництву ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України за надану можливість відвідати і ознайомитись з роботою відділу експериментальних клітинних систем і клітинного банку ліній з тканин людини та тварин.