Практика закріплює теорію. З такими напутніми словами підійшли студенти-магістранти 2-го року навчання кафедри біотехнології і мікробіології до проходження практики на ПрАТ «Індар».
ПрАТ «Індар» – одне з найбільших фармацевтичних підприємств України, що отримало «Національний сертифікат GMP», а це в свою чергу свідчить про високу якість виготовленої продукції. Виробництво інсуліну – складний біотехнологічний процес. Запровадити повний технологічний цикл виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм – змогли лише декілька заводів у світі, і серед них – ПрАТ «Індар». Сучасне технічне оснащення цехів та ІТ-технології дозволяють керувати процесами виробництва, здійснювати постійний контроль якості продукції та автоматично документувати результати моніторингу, досягаючи максимальної чистоти субстанції інсуліну для вироблення лікарських препаратів найвищої якості.
Для всього суспільства 2020 рік став роком змін та роком нового бачення світу, нових реалій та способу пристосування до нових умов. Так і в нашому випадку, пандемія внесла свої корективи, наші хвилювання щодо можливості побачити підприємство з середини були не безпідставні.
В перше відвідування підприємства ще на початку практики нас, чотирьох щасливчиків від кафедри біотехнології і мікробіології (Івасенко Максима, Годлевського Володимира, Хоменко Ігора та Приймак Дарію), зустрів працівник відділу кадрів підприємства Галкін Максим. Відразу ми зрозуміли, що у зв’язку з пандемією, потрапити за лаштунки, у саме серце заводу нам не вдасться. Всілякими способами керівництво намагається мінімізувати ризики поширення інфекції серед персоналу, адже завод має важливе значення. Але просто так нас відпускати не хотіли, тому нам була призначена зустріч з провідним інженером «Індару», поспілкувавшись з яким, ми могли отримати відповіді на низку питань, які цікавлять майбутніх випускників і потенційних співробітників. Всі бесіди, які ми мали в подальшому з представниками компанії протягом чергових відвідувань підприємства, були не лише цікавими, а й дуже інформативними. Нас порадував той факт, що сидячи перед безпосереднім керівництвом, ми могли з легкістю говорити практично на рівних про основні аспекти і нюанси самого виробництва, про його інженерну складову маючи, до слова, за плечима лише набутий в університеті багаж знань. Нам дали чітко зрозуміти, що багато підприємств фармацевтичної галузі зацікавлені у спеціалістах такого профілю, серед них і ПрАТ «Індар».
Ці шість тижнів практики дали нам чітке розуміння того, що ми дійсно отримали належну базову теоретичну і практичну підготовку на кафедрі БТМ НУХТ, яка дозволить вдало стартувати на професійному шляху і в результаті мати успішну кар’єру. Тож підсумовуючи наші враження можна з упевненістю заявити, що практика – це можливість зазирнути у власне професійне майбутнє.
Висловлюємо щиру вдячність від усіх практикантів рідній кафедрі та фахівцям ПрАТ «Індар» за отриману можливість зазирнути за лаштунки одного з фармацевтичних гігантів і вдосконалити свої практичні навички!
Івасенко Максим, Годлевський Володимир та Хоменко Ігор, магістранти ІІ-го року навчання