Нарешті, пройшов перший OPEN DAY NUFT у цьому навчальному році! Саме 7 жовтня наш університет відкрив свої двері для всіх бажаючих, що не може не тішити, оскільки останні роки День відкритих дверей проводився лише в online форматі. Але цього разу все було інакше. Кафедра біотехнології і мікробіології відповідально поставилася до цього завдання та завчасно підготувались до цієї події.
Нашу кафедру від викладацького складу представляли Вікторія Красінько, Віктор Удимович та Ірина Ковшар. Також, до заходу були залучені наші здобувачі 2-го та 3-го курсів. Подія стартувала о 10:30, коли почалася реєстрація наших учасників у холі корпусу А. Після цього, наші представники розпочали свою активну фазу відповідей на запитання потенційних вступників та їх батьків, а також розмов про можливості навчання саме в нашому університеті на спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Школярам була проведена екскурсія лабораторіями кафедри, де вони могли ознайомитись з матеріально-технічною базою та трошки відчути себе науковцями, оскільки пізнавати щось нове та невідоме – це також дослідження.
Також, гості заходу могли познайомитись зі своїми старшими колегами, нашими здобувачами, які радісно та привітно спілкувалися з нашими майбутніми спеціалістами. Школярі могли дізнатись про особливості студентського життя на нашій кафедри, про можливості реалізувати себе як науковця та участі у різноманітних програмах, в тому числі і закордонних. Велику увагу було приділено й дозвіллю студентів, яке організовує студентська рада факультету біотехнології та екологічного контролю. Також, потенційні абітурієнти мали можливість додатково ознайомитись з нашою кафедрою та факультетом в цілому, а також із нашими випускниками, за допомогою відеоматеріалів, які демонструвались в одній з суміжних до кафедри аудиторій.
Після того, як майбутні вступники ознайомились із особливостями вступу на 2024 навчальний рік у актовій залі, наші здобувачі активно запрошували школярів на майстер-клас по харчовій біотехнології. Асистент кафедри біотехнології і мікробіології, Ірина Ковшар, розповіла про ту частину біотехнології, яка оточує кожного з нас щодня. Усім відомо, що велика частина українців полюбляє вживати у своїй харчовій рутині молочнокислі продукти. Сметана, кефір, різні види сиру, ряжанка, йогурт і інші продукти молочного ряду, все це – біотехнологія молочнокислих бактерій. Також, чималу роль у житті нашого народу відіграє хліб, який для свого одержання зазвичай використовує хлібопекарські дріжджі. Крім того, дріжджі використовуються для одержання різних алкогольних напоїв, таких як пиво, сидр, горілка та інші. Бактерії та дріжджі – не єдині представники харчової біотехнології, плісняві гриби також входять до складників різних продуктів, а найяскравішим прикладом може стати сир з пліснявою.
На майстер-класі усі зацікавлені змогли познайомитись з однією з найважливішої частини біотехнології, а саме – мікроскопіювання. В лабораторії школярі змогли ознайомитись з усіма тонкощами приготування препарату «роздавлена крапля» на прикладі дріжджових клітин Saccharomyces cerevisiae. Результати старань можна було оцінити на електронному мікроскопі, камера якого підключається до ноутбуку.
Наші гості мали можливість взяти участь у вікторині «Хто хоче стати біотехнологом?» і спробувати свої сили у цій молодій науці та дізнатись щось новеньке. За результатами конкурсу наші учасники мали шанс отримати цінні подарунки, а саме атрибутику нашого університету (шопер, футболка та значок), які люб’язно нам надала студентська рада НУХТ, та блокноти від наших партнерів, "Фармак", "Юрія-Фарм" та "Корпорації Артеріум". Всього виявилось 4 переможці, але усі учасники гідно пройшли наш невеличкий тест. Наприкінці всього дійства, учасникам додатково було анонсовано Біотехнологічні студії, які пройдуть 23-27 жовтня за підтримки "Корпорації Артеріум"!
Дякуємо усім учасникам цього чудового заходу, за те, що незважаючи на погану погоду, завітали до нашої Альма-матер та просто весело та корисно провели свій час разом із нами! Це неостання наша зустріч, а тому долучайтесь до нашого чату вступників (https://t.me/+eFs-LaB1-WU3ZmYy), щоб не пропустити нових крутих заходів!