Півтора роки плідної та безупинної роботи магістрантів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» врешті вилилися в ефективні захисти випускових кваліфікаційних робіт. Лави дипломованих біотехнологів з кваліфікацією «магістр» поповнилися 44 випускниками 2020 року.
Тисячі сторінок статей, патентів, нормативних документів; сотні літрів поживного середовища для вирощування біологічних агентів, які досліджували студенти-науковці; десятки вимірювальних пристроїв-аналізаторів; місяці на розробку технологічних та апаратурних схем культивування біологічних агентів; тижні на обробку статистичних даних… і врешті дипломні роботи готові до представлення на захист!
Весь минулий тиждень на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ був присвячений роботі екзаменаційної комісії по захисту магістерських робіт. Слід зазначити, що це важливий час не тільки для викладачів та магістрантів, а й для представників профільних підприємств, які вже не перший рік із задоволенням відвідують захисти кваліфікаційних робіт здобувачів кафедри біотехнології і мікробіології, щоб, як кажуть «з пилу з жару», запросили до свого колективу кращих з кращих. В цьому році ми зустрічали представників АТ «Фармак», які із задоволенням долучилися до оцінювання рівня підготовки наших магістрантів.
Впродовж 17-18 лютого екзаменаційна комісія заслухала виступи магістрантів денної форми навчання. Всі вони успішно представили свої наукові здобутки та отримали позитивні оцінки: «відмінно» – 46 %, «добре» – 33 %. Рекомендовано комісією до отримання диплому з відзнакою 9 магістрантів.
Засідання комісії 20-21 лютого були присвячені магістрантам заочної форми навчання. В цьому році до захисту були допущені 20 магістрантів-заочників. Серед здобувачів – Влад Лазебник – паралельно навчається за транс-граничною програмою між університетом ім. Йоганнеса Кеплера (м. Лінц, Австрія) та Южночеським університетом (м. Чеське Будейовіце, Чеська Республіка) за спеціальністю «Біологічна хімія». Він переїхав за кордон вже після захисту диплому бакалавра в рідній альма-матер, і тільки після цього справді усвідомив наскільки багато вона йому дала. Опинившись в зовсім інших умовах, зі своєю унікальною специфікою, системою та дещо різним підходом до навчання в центральній Європі, перше що дійсно рятувало – це фундаментальна база та набуті знання на факультеті БТЕК. Без них не було б такої впевненості в собі, у власних силах та потенціалі. А наукова робота під час написання диплому на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ послугувала як той рятувальний жилет, з яким вже не було страшно виконувати лабораторні або практичні завдання будь-якої складності в університеті за кордоном.
Всі захисти студентів заочної форми навчання також були успішними: «відмінно» отримали 30 % здобувачів, «добре» – 35 %. Рекомендовано комісією до отримання диплома з відзнакою одну магістрантку – Наталю Корх.
Приємно відзначити, що більшість магістрів уже працюють за фахом на провідних фармацевтичних та біотехнологічних підприємствах України: ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», АТ «Фармак», АТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум», ТОВ «Фармекс Груп», ТОВ «Унітехнології ЮЕЙ», ТОВ «Ремос», ЗАО «Ліктрави», ТОВ «УНІ-СЕРТ», ТОВ «Лаян Віннер» тощо.
Щиро бажаємо Вам процвітання, успіхів, досягнення цілей, сил та наснаги до нових звершень!
І пам’ятайте, що двері alma mater завжди для Вас відкриті!