Навчання в магістратурі на кафедрі мікробіології і біотехнології – це один з нелегких, але важливих етапів отримання знань зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». Отримання кваліфікації магістра передбачає не лише відвідування лекцій, практичних та лабораторних занять, а ще і виконання дипломної роботи. Здобувачі роблять інженерні або науково-дослідні роботи. Я вирішив зайнятись експериментальними дослідженнями.
Відтак, моє навчання розпочалося зі знайомства з Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького в якому я виконував дипломну роботу. Потрапивши туди, я познайомився зі своїм науковим консультантом Ганусевич Іриною Іванівною. Вона провела зі мною співбесіду та запропонувала мені посаду інженера у лабораторії проблем метастатичного мікрооточення. Також ми обговорили напрямок моєї наукової роботи. Її виконання – це складний та відповідальний процес, бо отримання результату залежить тільки від тебе. Але і не тільки на цьому закінчується навчання у магістратурі.
Наступним випробуванням була практика на одному з провідних фармацевтичних підприємств України – Фармацевтичній фірмі «Дарниця». Там я познайомився з виробництвом готових лікарських засобів та мав змогу попрацювати у відділі, без роботи якого Ви не побачили б ліків на полицях українських аптек – відділі реєстрації та стандартизації лікарських засобів.
Фінальне випробування, яке необхідно пройти всім студентам кафедри – це захист дипломної роботи на здобуття омріяного ступеню магістра зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія».
Всі перешкоди, які долають студенти кафедри мікробіології і біотехнології загартовують їх та роблять сильнішими для того, щоб вони змогли зробити впевнений крок в доросле життя та отримати омріяну роботу за спеціальністю.
Сергій Вискірко,
магістрант ІІ року навчання