Знання основ валідації дуже важливі для студента, що бажає працювати на будь-якому фармацевтичному підприємстві. Оскільки, валідація, від англ. validation, – це збір та оцінювання даних, що починається на стадії розроблення документації та продовжується на етапі серійного виробництва препарату, які гарантують здатність всіх технологічних процесів (у т.ч. роботи устаткування, приміщень, персоналу, сировини та матеріалів) постійно і стабільно досягати очікуваних результатів. Тобто – це документоване підтвердження того, що система працює так, як і передбачалося (термін наведено відповідно до настанови з валідації виробничих процесів GMP ВООЗ).
Тому, для студентів 4-го та 5-го курсів нашого факультету був проведений навчальний тренінг «Валідація», який проводив спеціаліст корпорації «Артеріум» Олександр Чипинюк.
Впродовж навчання студенти ознайомилися з поняттями «кваліфікація» та власне «валідація», і з’ясували різницю між CQ, DQ, IQ та OQ. Вивчили складові основних документів, що використовуються у виробництві фармацевтичної продукції. З’ясували терміни проведення валідації і, в яких випадках вони проводяться. Крім того Олександр розповів, як проводиться валідація на підприємстві Артеріум та деякі моменти з власного досвіду. Ознайомив студентів з проведенням різних методів перевірки готовності обладнання до роботи та показав фільтр, який використовують при перевірці якості повітря. Отриманні студентами знання, допоможуть їм при влаштуванні на роботу.
Тому, хочемо висловити свою найщирішу вдячність Олександру за цікавий та корисний тренінг!