Перші тижні навчання пролетіли зовсім непомітно. І ми, новоспечені магістранти, знову стали на тернистий шлях здобування знань. Так би мовити, другий раз на перший курс.
Неможливо було не помітити емоційного піднесення на фоні успішно складених вступних екзаменів. «Думають, що вхопили Бога за бороду», – як влучно відмітила завідувач кафедри Тетяна Павлівна Пирог. Проте можемо вас запевнити, що після першої ж пари з «Природознавчої мікробіології» все швидко стало на свої місця, оскільки вже наступної пари нас чекав контрольний зріз знань із «Загальної мікробіології», так би мовити: як у старі добрі часи... Варто відмітити і останнє нововведення розкладу занять. Так, тепер аудиторні заняття будуть проходити лише у понеділок та вівторок, що надзвичайно радує, оскільки тепер можна більше часу приділити виконанню наукової робіти та написанню магістерської дипломної роботи.
Проте, навіть не враховуючи ці зміни у розкладі, вже зараз можна стверджувати, що навчання на бакалавра і магістратура – це дві великі різниці (як кажуть в Одесі). Так, наприклад основну частину вільного часу займає виконання самостійних завдань, проведення наукових досліджень та пошуків, а також підготовка на їх основі публічних виступів по кожній дисципліні. Ще однією особливістю є апогей навчання на магістра – магістерська дипломна робота, яка має бути як мінімум на порядок краща, ніж бакалаврська. Але всі ці труднощі ні в якому разі не можуть затьмарити наше бажання стати справжніми магістрами, кваліфікованими та потрібними на ринку праці. Тож побажайте нам удачі та сил на шляху до цієї великої мети!А від усіх співробітників кафедри БТМ ми щиро вітаємо ще таких «зелених» магістрантів з початком навчального року та хочемо відмітити, що цього року на тернистий шлях здобуття магістерського диплому вступило аж 34 студенти (з яких дев’ять є учасниками студентського наукового гуртка «BIOTECH»). А ще ж є і магістранти-заочники! Тож залишається лише побажати їм удачі та сподіватись, що закінчать університет вони у такому самому складі! В добрий путь!