Уявіть на мить, що вчені винайшли машину часу… Впевнена, що чимало людей мріють про такий винахід, адже майже кожен хотів би змінити певний вчинок, а хтось - відвідати минуле, щоб познайомитися зі своїми пращурами чи просто побачити як і чим вони жили. Тож хороша новина для останніх: не обов’язково мати у кишені \ вдома \ деінде машину часу, щоб «потрапити до наших пращурів у гості», вам достатньо буде лише озброїтися гарним настроєм та відправитися у Музей історичних коштовностей України, що і зробила група БТЦВ-2-1 разом зі своїм куратором доцентом кафедри органічної хімії, кандидатом хімічних наук Майбородою О. І.
Музей історичних коштовностей України було відкрито для відвідувачів у січні 1969 р. Більшу частину зібрання Музею складають матеріали археологічних досліджень. Вже понад 200 років археологи вивчають кургани – земляні споруди над похованнями. В них знаходять прикраси зброї, вуздечок, вбрання, ритуальних речей, які відбивають культуру кіммерійців, скіфів, сарматів. Ці племена владарювали на території сучасної України більш ніж тисячу років – з ІX ст. до н.е. до IV ст. н.е., – і відіграли значну роль у світовій історії. Центрами ювелірного виробництва на той час були переважно грецькі міста-колонії, засновані в Північному Причорномор’ї у VII-V ст. до н.е. Античні майстри виготовляли ювелірні прикраси й на замовлення місцевої знаті з урахуванням їх смаків. Великий розділ експозиції розповідає про епоху середньовіччя. Це історія багатьох племен і народів, що змінювали один одного в степовій зоні України з IV до XIV ст. У вітринах музею можна побачити коштовні оздоби, притаманні тюркомовним народам – гунам, аварам, печенігам, половцям, а також монголо-татарам. Неабиякий інтерес становлять вироби східнослов’янських ювелірів VI-VIII ст. та майстрів Київської Русі ІХ-ХІІІ ст. Значна частина зібрання Музею – вироби декоративно-ужиткового мистецтва XVI-XX ст.: твори українських, середньоазіатських, закавказьких і західноєвропейських ювелірів. Є також унікальна колекція єврейського культового срібла початку XVIII – 20-х рр. XX ст.
Після екскурсії група жваво ділилася враженнями від побаченого, кожен дізнався щось нове для себе, не було жодної людини, яка була б невдоволеною. Отже, якщо вам давно вже хочеться зробити подорож в минуле та ще й цілковито поринути у атмосферу Стародавності – відвідайте Музей історичних коштовностей України, впевнена, що ви залишитесь задоволеними.