Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Можливості генної інженерії – безмежні!

7 квітня 2015 року студенти 2 та 3 курсу кафедри біотехнології і мікробіології разом з викладачами Скроцькою Оксаною Ігорівною та Красінько Вікторією Олегівною відвідали Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України.

Цікаву та захоплюючу екскурсію для наших студентів провела заступник завідувача відділу молекулярної генетики с.н.с., к.б.н. Банникова Марія Олександрівна. Вона розповіла студентам про препарат «Мікотон», який є унікальною розробкою учених Інституту. Основою препарату є хітин, глюкани і меланін, які отримують із клітинної стінки вищих грибів Fomes fomentarius. Прапарат є одним із найсильніших біосорбентів, а також виявляє противірусні та антибактеріальні властивості та прискорює загоєння ран.

Цікавим було дізнатись, що поняття ГМО, яке широко застосовують нині є всеохоплюючим і може бути використане по відношенню і до природних мутантних організмів. При цьому Банникова М.О. пояснила студентам, що коли створюється рекомбінантний організм шляхом внесення у його геном одного чужорідного гену – це трансгенний організм, коли проводять маніпуляції з поєднанням у одній клітині геномів двох різних організмів – це трансгеномний організм, а якщо модифікують хлоропластний геном – отримують транспластомний організм. Також нас зацікавила інформація щодо використання рослин як біореакторів для отримання таких речовин як інтерферон, інсулін та соматотропін.

Студенти поспілкувались із аспірантами та співробітниками відділу молекулярної генетики, які розповіли про особливості створення рекомбінантних генетичних конструкцій, можливості секвенування ДНК та біоінформаційний аналіз. Усіх присутніх особливо зацікавила інформація щодо методів виявлення генетичної модифікації сільськогосподарських рослин – пшениці, кукурудзи, сої, рапсу та ін.

В Інституті функціонує банк зародкової плазми рослин флори України та світової флори, який є другим у світі за наповненістю колекції і визнаний національним надбанням України.

У відділі генетичної інженерії увагою усіх заволодів м.н.с. Василенко Максим Юрійович, який у доступній формі розповів студентам про метод біобалістики та методику роботи з біобалістичною гарматою. Також він неабияк зацікавив слухачів інформацією про створення рослин, здатних продукувати білки Mycobacterium tuberculosis ESAT6 та Ag85B, що викликають імунну відповідь проти туберкульозу, тобто фактично є рослинами-вакцинами. Після чого студенти мали можливість побачити калусні культури рослин, коріння рослин (без самої рослини), яке можливо вирощувати лише in vitro, а особливо усім сподобалось спостерігати світіння в УФ-променях генетично-модифікованих рослинних клітин.

Ми дуже вдячні керівництву Інституту клітинної біології та генної інженерії, особливо заступнику директора з наукової роботи Моргуну Богдану Володимировичу, за надану можливість відвідати їхню установу, а також співробітникам Інституту за цікаву та інформативну екскурсію.

Сподіваємось на подальшу плідну наукову співпрацю!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка