«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина», – цей вислів є актуальним не лише для, власне, вивчення мов, а і для природничих, і для технічних спеціальностей, адже, незважаючи на те, що такі науки як фізика, хімія, біологія будуються на одній системі закономірностей і перетікають одна в одну, вчені, що працюють в цих науках досить часто користуються досить різним набором понять, звертають увагу на різні явища природи – говорять різними «мовами».
Саме тому, вступивши до Національного університету харчових технологій для здобуття освітньо-наукового ступеня PhD за ОНП «Біотехнологія» спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» мені, в першу чергу, потрібно було опанувати мову, якою говорять мої колеги, щоб дійти з ними взаєморозуміння.
Враховуючи, що тема моєї роботи пов’язана з рослинництвом і за рекомендацією мого наукового керівника, я пройшов курс лекцій з дисципліни «Агрономія», на платформі Prometheus. Цей курс дозволив мені поглянути на рослинництво з більш практичної, так би мовити, приземленої точки зору, адже хто, як не агрономи, краще розуміє як ростуть і розвиваються рослини не в лабораторних, а в польових умовах. З цього курсу я отримав знання, у тому числі, про те, які стадії проходить рослина під час свого життя, які передумови для її успішного зростання, яких елементів вона потребує. І хоча цей курс більше концентрувався на зернових культурах, які не є темою мого дослідження, загальні закономірності розвитку рослин, описані в ньому, стануть мені в нагоді в подальшій роботі.
Михайло ТИМОФІЄНКО, здобувач 1 курсу ОНС «Доктор філософії»