На сьогодні політика прозорості своїх можливостей та якості надання освіти для вищих навчальних закладів, нажаль, не є основоположною. Кожного дня агітація, поринувши у голови абітурієнтів з безлічі рекламних буклетів, замилює очі, щораз усе більш розумно прикриваючи наявні негативні сторони пустими та дзвінкими обіцянками. І, здається, виходом є лише сліпо довіряти пропаганді відзнятим вузівським відео роликам та надрукованим літерам проспектів.
Однак студенти кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) Національного університету харчових технологій яро проявляють супротив даній політиці «з широко заплющеними очима» у своєму відношенні до якості освіти у ВНЗ України. Адже хто краще за самих студентів допоможе зробити правильний вибір наступним поколінням, «без табу» розповівши про усі закутки «таємної кімнати» вишів, де вони навчаються.
Саме тому студенти-біотехнологи першого року навчання (Погрибешний Павло, Цимбалюк Юрій, Жолобко Олександр, Нестеренко Лідія), а також студент третього курсу – Годлевський Володимир провели профорієнтаційну бесіду з учнями у своїх рідних навчальних закладах: Тетерівській гуманітарній гімназії та у навчально-виховному комплексі «Школі I ступеня – гімназії “Потенціал”».Справжньою несподіванкою для майбутніх абітурієнтів стала саме прозорість та розкутість діалогу, який з ними вели студенти. Учні з непідробною зацікавленістю прослухали усю важливу інформацію щодо якості освіти у НУХТ та нових правил вступу до вишу. Наприкінці бесіди кожен бажаючий мав змогу поставити важливе для себе запитання та без зайвої скромності отримати повністю прозору відповідь, а також поцікавитись перспективами розвитку біотехнологічної галузі в Україні.
По завершенню візиту, судячи з задоволених виразів обличчя учнів, можна з усією сміливістю сказати, що дана зустріч – не тільки пройшла вдало, а й обов’язково не буде останньою. Адже головною метою таких рандеву для студентів було ознайомити та зацікавити школярів з перспективами роботи у галузі біотехнології, а також на власному прикладі показати, що обирати напрям спеціалізації потрібно завчасно.