Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Мікробіологія в житті фахівця з харчових технологій

Мікробіологія – це наука про найдрібніші живі істоти на Землі – мікроорганізми. Вони оточують нас всюди – починаючи з предметів побуту та закінчуючи кінчиками пальців, вони впливають на наше здоров'я, самопочуття та навколишнє середовище. Розуміння їхньої природи, характеристик, функцій є ключовим для кар'єри технолога харчового виробництва.

З самого народження ми контактуємо з безліччю мікробів, які формують наш мікробіом – складну екосистему бактерій, що живуть у нашому тілі. Все це відіграє важливу роль у травленні, імунітеті та навіть зовнішньому вигляді.

Кишківник – не лише орган травлення, а й потужний центр імунної системи. Близько 25% слизової оболонки кишківника складають імунноактивні тканини, що свідчить про його важливу роль у захисті організму. Мікроорганізми, що живуть у кишечнику (Escherichia coli, Lactobacillus та Bifidobacterium), не лише сприяють травленню, але й виробляють вітаміни групи B, вітамін K, нікотинову, пантотенову та фолієву кислоти, необхідних для людського організму. Кількість цих сполук, що синтезуються в кишківнику, може покривати значну частину добової потреби людини. Здоровий кишківника – це запорука сильного імунітету та здорового життя.

З розумінням основ мікробіології приходить усвідомлення того, як важливо підтримувати своє здоров'я за допомогою правильного харчування, гігієни та способу життя.

Починаємо серію дописів про роль та значення такої дисципліни, як Мікробіологія, в освітній компетенції фахівця з харчових технологій.

Далі пряма мова здобувачки спеціальності 181 «Харчові технології» ОПП «Харчові технології та інженерія» Анастасії Валявської, МО-3-2: "Для технолога харчового виробництва знання мікробіології є невід'ємною частиною професії та кар’єрного зростання. Мікроорганізми використовуються для виробництва багатьох продуктів харчування, таких як йогурт, сир, вино, пиво, квашена капуста тощо. Розуміння процесів бродіння та інших мікробіологічних перетворень дозволяє технологам-харчовикам створювати смачні, безпечні та корисні продукти.

Мікробіологія відіграє важливу роль і у забезпеченні безпеки харчових продуктів! Псування їжі, харчові отруєння та інші проблеми в багатьох випадках можуть бути викликані саме діяльністю шкідливих мікроорганізмів.

Робота в лабораторії виявилася дуже цікавою. Особисто я, виконуючи завдання на лабораторному занятті, відчула себе героїнею фільму, де роблю по-справжньому все, що бачила по телевізору.

Тепер завжди, коли бачу ознаки ураження мікроорганізмами на певних продуктах свого холодильника, викидаю це в смітник, адже вже знаю, що, наприклад, міцелій грибів проростає не тільки на поверхні, а і всередині цього продукту. Більш того, деякі види грибів виділяють мікотоксини, отруйні для людського організму та спричиняють багато різних захворювань.

Ця наука має значущий вплив на наше життя. Розуміння мікроорганізмів та їхніх функцій дозволяє покращити наше здоров'я, створювати смачні та безпечні продукти харчування. Для мене, як для технолога харчового виробництва, мікробіологія є не просто наукою, а й важливим інструментом, що допомагає робити свою роботу корисною для споживачів."

Далі буде...

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка