Не за горами кінець навчального семестру, вже час підводити перші підсумки, і нам є що вам розказати!
Студенти-біотехнологи не єдині здобувачі вищої освіти НУХТу, які отримують навички майбутнього фаху завдяки професійній діяльності викладачів кафедри біотехнології і мікробіології. Кожен студент Навчально-наукового інституту харчових технологій вивчає двосеместровий курс дисципліни «Мікробіологія для харчових технологій», в рамках якого розглядають теоретичні основи технічної мікробіології, а також вплив мікрофлори сировини та зовнішнього середовища на мікробіоту харчових продуктів, а отже на їх безпечність для споживачів. Крім того, здобувачі вивчають можливості цілеспрямованого використання мікроорганізмів і продуктів їхньої життєдіяльності у харчовій промисловості, а також опановують навики експертної оцінки основної сировини та готової продукції за мікробіологічними показниками.
В поточному році зі студентами спеціальності 181 «Харчові технології» професійного спрямування «Технології зберігання, консервування і переробки молока» традиційно випало працювати лектору дисципліни – корефею кафедри, викладачу з тридцятирічним стажем, багаторічному експерту в галузі молочного виробництва – доц. Олександру Воронцову.
Саме лабораторний курс, який передбачає опанування навиків техніки мікробіологічного аналізу сировини та готової продукції, в умовах дистанційного навчання надзвичайно важко організувати ефективно. Але викладачі кафедри БТМ (доц. Ольга Слободян та ас. Тетяна Сулейко) в першу чергу потурбувалися про організацію відео-конференцій, на яких в он-лайн режимі виконували всі необхідні лабораторні маніпуляції, зокрема посіви проб сировини та продуктів молочного виробництва, завдяки чому студенти відчували ефект повної присутності в лабораторії кафедри. За 9 занять, які вже відбулись в цьому семестрі, ми встигли посіяти та проаналізувати питні види молока, сир – твердий, м’який, плавлений, кисломолочний, інші кисломолочні продукти (сметана, ряженка, кефір, йогурт), вершкове масло та морозиво. Причому продукція, обрана для аналізу, була виробництва найбільш популярних вітчизняних торгових марок, а також домашнього виготовлення. Відтепер маємо більш повне уявлення щодо якості молочної продукції, представленої на ринку України, згідно визначеним мікробіологічним показникам, а студенти можуть сміливо вихвалятися знаннями та навичками роботи в мікробіологічній лабораторії.
Попереду другий модуль та підсумковий тест, тобто оцінювання теоретичних знань здобувачів і зрештою позитивна оцінка буде красуватись в заліковках, але вже зараз значущість практичних вмінь переоцінити неможливо: в мікробіологічній лабораторії будь-якого молокозаводу студенти почуватимуть себе, як вдома.