З 12 березня і по нині триває карантин, але навчання продовжується і студенти опановують дисципліни дистанційно. У нашому університеті функціонує платформа Moodle для дистанційного навчання, а також відбувається спілкування викладачів і студентів за допомогою сервісів Viber, Telegram або організації відеоконференцій з використанням Zoom.
Нещодавно лекторка дисципліни «Методи молекулярної біотехнології» Оксана Скроцька організувала відеозустріч із магістрантами-біотехнологами для пояснення незрозумілих моментів з дисципліни.
Були розглянуті питання генетичної трансформації про- та еукаріот. Учасників зацікавили ключові моменти передачі генетичної інформації від Hfr-донорів до реципієнтних клітин, а також можливість повної передачі геному бактерій-донорів під час кон’югації у природних умовах.
Також були пояснені особливості різних методів, які використовують для відбору рекомбінантних клітин. Адже після реакції трансформації лише невелика частина клітин матиме необхідну генетичну конструкцію і не в усіх клітинах дана конструкція буде правильно функціонувати. Тож учасники зрозуміли особливості таких складних методів, як гібридизація нуклеїнових кислот in situ, радіоімуноаналіз білків in situ, а також метод функціональної комплементації, який є досить простим, але викликав у студентів багато запитань.
Тож до нових відеозустрічей!