Для викладачів кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ вже стало традицією проведення лабораторних занять з генетики в режимі відео-конференції. Звісно здобувачі приймають участь дистанційно, проте мають змогу побачити весь процес виконання роботи на власні очі.
Нещодавно була проведена робота, що стосувалась дослідження частоти виникнення спонтанних мутацій у бактерій, що зумовлюють їх стійкість до антибіотиків. Цей процес можна виявити користуючись флуктуаційним тестом Лурія і Дельбрюка. Для виконання роботи необхідно мати суспензію клітин Escherichia coli і чашки Петрі із агаризованим середовищем, що містить стрептоміцин. Зробивши за схемою висів, чашки поміщають у термостат, а через добу можна аналізувати результати. Якщо у чашках буде спостерігатись приблизно однакова кількість стійких до стрептоміцину колоній E. coli, то результат буде свідчити про виникнення стійкості до антибіотику лише після контакту з ним (адаптаційна гіпотеза). В іншому випадку мова йтиме про виникнення стійких клітин ще до дії даного фактору (мутаційна гіпотеза).
Отже, викладачі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ роблять все можливе, щоб, не дивлячись на карантинні обмеження, донести в доступній формі здобувачам необхідний навчальний матеріал. Студентам не просто розповіли, а й показали, як потрібно проводити генетичні дослідження. Тож до наступних зустрічей!