Cказати що зпершого курсу я жила мріями стати біотехнологом, в захваті вивчати профільні науки і вважати, що саме ця професія в майбутньому стане ціллю в моєму житті – означає обманути.
Радикальні зміни в моєму ставленні до навчання розпочались з другого курсу і безпосередньо пов’язані з тим, що більшість предметів були за спеціальністю. Це той період коли в голові складаються всі пазли (знання набуті до цього і те що вивчалось на той момент) і вимальовується логічна картинка. Із вивченням кожного наступного предмету картинка ставала все більш змістовною і доступною для розуміння. Саме з цього моменту навчання починає приносити задоволення, а не розчарування. З моменту, коли починаєш усвідомлювати що навчаєшся не для мами з татом чи викладачів, а за ради себе і власного майбутнього.
Скільки б страшних історій не розповідали старшокурсники про третій і четвертий курси, де всі викладачі з кафедри і всі предмети важкі –це час коли я змогла зрозуміти, що обравши напрям «Біотехнологія» не помилилась, оскільки переконалась, що для студентів, які готові навчатись відкриваються всі двері. Виконані курсові роботи та ОНД, якнайкраще створили уявлення про те, що являє собою професія – біотехнолог, оскільки студентам давалась можливість на власний розсуд та з власними ідеями вирішити поставлені завдання.
На четвертому курсі основна увага приділялась виконанню дипломного проекту та написанню наукових статей, тоді прийшло усвідомлення що я вже готова розвивати себе і за межами університету.
Цей шанс в мене з’явився цього року. В квітні 2014 р. факультет БТЕК запросив представників фармацевтичної корпорації «Артеріум». Вони взахваті розповідали про переваги праці в корпорації, можливості саморозвитку, набуття неоціненного досвіду та запрошували студентам 4 і 5 курсів прийти до них на стажування. Я відразу загорілась ідеєю спробувати свої сили і стати маленькою частинкою великої корпорації.
Моє стажування триває вже місяць - в Дослідному центрі відділу Інновацій департаменту Досліджень та розробок. Працюю з документацію: оформляю модулі на субстанцію, актуалізовую АНД, створюю та вношу зміни в документи і ще багато іншого. Звичайно, спочатку було важко та незвично, проте зараз все виходить і тому хочеться працювати ще наполегливіше. Щотижня в корпорації для стажерів проводяться різноманітні тренінг, навчання, екскурсії, заняття з англійської мови, а на вихідних, для любителів активного відпочинку – велопрогулянки. Тобто створені всі умови для комфортної праці.
Тепер я знаю те, що за чотири роки набула власного досвіду: проходила практику на «Біофармі», написала наукові статті, захистила дипломний проект на «відмінно» і знайшла роботу, яка мені дуже подобається на фармацевтичній корпорації «Артеріум». А це все відбулося тому, що якось я поступила в НУХТ, обрала напрям «Біотехнологія» на факультеті «Біотехнології та екологічного контролю» і дуже захотіла розвиватись, а коли людина чогось прагне і над цим працює перед нею відкриваються великі можливості і мрії здійснюються.
Студентка 5 курсу, Марта Рубель