Студенти-біотехнологи 4-го курсу дійшли до фінального етапу – захисту дипломних проектів, на шляху до отримання кваліфікації «Біотехнолог». А це означає що, хоч і за вікном літо, і дуже хочеться поніжитись на сонечку, наші студенти в максимально короткі терміни виправляють всі помилки в своїх проектах і тренують доповіді.
Дипломні роботи наших студентів виконані на найвищому рівні та єдині в Україні включають інженерну частину, яка передбачає створення цілого підприємства або лінії виготовлення фармацевтичної чи біотехнологічної продукції, що робить їх цінним ресурсом на ринку праці.
Так, 3-го червня відбулося третє сесійне засідання членів екзаменаційної комісії у складі завідувача кафедри БТМ Пирог Т.П., к.т.н., доц. Карлаша Ю.В., к.т.н., доц. Красінько В.О., к.б.н., доц. Скроцької О.І., ас. Омельчука Є.О. На розгляд екзаменаційної комісії було представлено 6 дипломних робіт. Усі студенти гідно представили свої дипломні роботи, чітко відповідали на запитання членів ДЕК, чим ще раз показали високий рівень знань та відмінну підготовку бакалаврів кафедри БТМ.
Але сесійне засідання було в другу половину п’ятниці. І члени екзаменаційної комісії, враховуючи тяжкий тиждень були дуже втомлені. Захист міг би перетворитись в рутину, якби не креативний підхід Цимбала Анатолія (керівик – к.б.н., доц. Лич І.В.). Темою його дипломного проекту було «Виробництво астаксантну Xanthophyllomyces dendrorhous». Студент зв’язався з провідними спеціалістами в цій галузі з США, які надали для захисту диплому наочний матеріал: можливий варіант готового продукту, екстракт біомаси X. dendrorhous та олійний розчин астаксатину. Цимбал А.В. в присутності комісії провів якісні реакції і підтвердив наявність астаксантину в наданих зразках. Також студентом були показані відео-фрагменти, на яких представлено процес екстракції астаксантинуна комп’ютерній моделі та в лаборатоних умовах. Загалом робота справила гарне враження на членів екзаменаційної комісії і на студентів-спостерігачів, які тільки чекають свого «Дня Захисту».