Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Харчова біотехнологія: минуле, сьогодення і майбутнє людства

На сучасному етапі неможливо уявити собі жодної галузі людської діяльності, де не знаходила б свого застосування біотехнологія. Не є винятком і харчова промисловість. Якщо поміркувати, то виявиться, що більшість сучасних харчових технологій беруть свій початок з біотехнології. Так, перші відомі нам з історії харчові продукти: хліб, пиво, вино, оцет люди здавна одержували методами біотехнології, нічого, щоправда, не підозрюючи про існування мікроорганізмів.

І нині харчова біотехнологія здебільшого включає використання мікроорганізмів для одержання традиційних, ще відомих спрадавна, продуктів харчування: хлібу, вина, спирту, оцту, сиру. Однак використання біотехнологічних методів і принципів цим не обмежуються, бо сучасні досягнення біотехнології значно ширші. Широкого застосування у харчовій промисловості набули продукти мікробного синтезу, насамперед ферменти, а також речовини, які надають харчовим продуктам виразного, яскравого смаку, тобто використовуються як харчові добавки і є набагато привабливішими порівняно з хімічно синтезованими аналогами.

Велике значення мають успіхи біотехнології для одержання нових харчових продуктів. Сучасні біотехнологічні методи забезпечують швидшу розробку продуктів харчування, яким притаманні змінені чи поліпшені властивості. Так, створено цілий ряд харчових продуктів лікувально-профілактичної дії, у складі яких використано продукти мікробного синтезу, які і надають продукції цінних властивостей. Наразі ведуться активні дослідження, присвячені одержанню «їстівних вакцин» – харчових  продуктів із заданими імуногенними властивостями.

Слід зазначити надзвичайно високий попит на фахівців-біотехнологів на ринку праці України, зокрема і в секторі харчової промисловості. Майже усі провідні підприємства виробництва харчових продуктів (ТМ "Roshen"; ТМ "Galicia" (соки); ТМ «Наша Ряба», «Бащинський»; ТМ "Волошкове поле"; ТМ "Ласунка" та багато інших) публікують вакансії, однією з вимог якої є біотехнологічна освіта.

Отже, здобувши фах за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» за освітньо-професійною програмою «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронні» у Національному університеті харчових технологій, Ви отримаєте гарний старт професійної кар’єри у сфері харчових технологій – технологій, які є високо інноваційними і які завжди будуть у тренді!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка