2 лютого 2023 р. відбувся третій захист дисертацій аспірантів кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) НУХТ. У цей день свою роботу на тему: «Біоконверсія суміші відпрацьованої олії та С2-С6–субстратів у мікробний екзополісахарид етаполан» представляв один з кращих вихованців кафедри –Андрій Вороненко.
На захисті у складі спеціалізованої вченої ради були присутні:
голова ради – Віктор Стабніков, доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Національного університету харчових технологій (НУХТ);
рецензенти – Наталія Грегірчак – кандидат технічних наук, доцент, декан факультету біотехнології та екологічного контролю НУХТ; Вікторія Красінько – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ;
опоненти –Тетяна Тодосійчук – доктор технічних наук, професор, в.о. декана факультету біотехнології і біотехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Ганна Андріяш – кандидат біологічних наук, асистент кафедри біохімії ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дисертаційна робота була присвячена дослідженню можливості біоконверсії суміші рафінованої і відпрацьованої соняшникової олії та С2-С6–субстратів (ацетат, етанол, меляса) у мікробний екзополісахарид етаполан та встановленню умов культивування Acinetobacter sp. ІМВ В-7005, які б забезпечували максимальні показники синтезу цільового продукту на цих змішаних субстратах.
Для досягнення поставленої мети здобувачем під час захисту були представлені результати теоретичних та експериментальних досліджень особливостей синтезу етаполану на суміші енергетично нерівноцінних (олія та ацетат, олія та меляса) та енергетично надлишкових (олія та етанол) субстратів, а також продемонстровано можливість успішної заміни рафінованої соняшникової олії у змішаних субстратах на значно дешевшу відпрацьовану олію. Встановлено умови культивування продуцента на досліджуваних змішаних ростових субстратах, при яких концентрація етаполану була найвищою і досягала 16-18 г/л.
Під час захисту учасниками спеціалізованої ради було поставлено здобувачеві ряд дискусійних питань, на які він успішно надав аргументовані та розгорнуті відповіді.
За результатами проведеного захисту на підставі результатів відкритого голосування Андрію Вороненку присуджено ступінь доктора філософії у галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія» за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».
Вітаємо Андрія Вороненка з успішним захистом та бажаємо йому наснаги для подальших наукових звершень!