«Хто такий наставник? Що він робить?» Саме таким питанням задаються більшість студентів-першокурсників НУХТ, коли приходять на посвяту. Але ніхто з першокурсників не замислюється навіщо потрібно наставництво.
Насправді виховання і підготовка високоякісних інженерно-технічних фахівців це надзвичайно складний і довготривалий процес, що вимагає постійного динамічного руху викладача і студентів молодших курсів. Це викликано, по-перше, потребою у підготовці фахівців широко планової підготовки, а по-друге зацікавити і урізноманітнити студентське життя молоді. Але наставництво, в нашому сьогоденні, це в першу чергу виховна і мотиваційна робота в позанавчальний час.
Так, напередодні запровадження в нашій країні карантину, другокурсники-біотехнологи за підтримки свого наставника Віктора Удимовича відвідали флагман вітчизняної фармацевтики – Фармацевтичну фірму «Дарниця». На початку зустрічі екскурсовод Марія Кайтан провела цікавий та змістовний екскурс у минуле компанії, етапи розвитку та становлення, її сьогодення та плани на майбутнє, які сформували цю фірму як лідера України. Всі підходи, ставлення, стандарти, які вибудували міцний фундамент і гордо несуть з собою далі: амбітність, піклування про людей, стійкість у складні періоди, далекоглядність.
Після знайомства та проведення такої рутинної процедури як проведення інструктажу з техніки безпеки та поводження на виробництві всі відправились до дільниці виробництва інфузійних розчинів, де безпосередньо виготовляється препарат «Тивомакс-Дарниця». Після переодягання у захисний комплект одягу група відправилась до дільниці, де всім були надані зразки первинної упаковки для інфузійних розчинів на основі такого компоненту як поліпропілену. Всі присутні через оглядові вікна побачили процес нагріву, видування форми, охолодження та наповнення. Після запаювання флаконів з розчином лікарського засобу їх передають на лінію контролю, куди всі і відправились.
Після огляду дільниці виготовлення інфузійних препаратів всі відправились на дільницю виготовлення ін’єкційних препаратів. Студенти на власні очі побачили такі важливі етапи як виготовлення ін’єкційного розчину, його фільтрування, фасування та стерилізація. Найцікавіше було споглядати за злагодженою роботою персоналу та роботою обладнання, яке студенти бачили лише зі сторінок підручників. А завершуючи екскурсію, пані Марія всім представила повністю автоматизований складський комплекс на 10 тисяч палетомісць.
З точністю можна сказати , що працівники фірми найкращі у тому, що роблять – адже вони працюють воєдину. Вони, без сумнівів, мислять і діють за межами стереотипів. Зухвалі і невгамовні, досягнувши високої мети, ставлять перед собою ще сміливіші цілі.
Студенти-біотехнологи від щирого серця вдячні керівництву Фармацевтичної фірми «Дарниця» за можливість відвідати виробництво та на мить стати поруч з фахівцями фармацевтичної справи, та асистенту кафедри біотехнології і мікробіології Віктору Удимовичу за наставництво та постійну підтримку у становленні нас як фахівців своєї справи!