Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Другий курс знайомиться з фармацевтичним виробництвом. Перші враження.

Фармацевтична корпорація "Артеріум" нині є однією з найвідоміших та найбільших в Україні, тому на днях, під час проходження практики ми, студенти груп БТЕК-ІІ-1 і БТЕК-ІІ-5 були раді потрапити на екскурсію саме сюди, адже усім нам було цікаво ознайомитися зі сферою діяльності своєї майбутньої професії - біотехнолога та побути разом з приятелями там, де нам хотілось би працювати у недалекому майбутньому. На даній екскурсії нас супроводжувала доцент кафедри біотехнології і мікробіології Вікторія Олегівна Красінько.

Перше, що ми побачили, був просторий внутрішній двір і безліч фірмових вантажних машин із фармацевтичними препаратами, що свідчило про гігантські об'єми продукції, яка реалізується по всій Україні та у багатьох країнах СНД. На фармацевтичних підприємствах головне – чистота, тому перше, що ми зробили, коли заходили у внутрішні приміщення – вдягнули гігієнічні бахіли і халат з шапочкою. Після цього нас ознайомили з лініями виробництва препаратів, що випускає підприємство, а також продемонстрували роботу працівників: упаковщиків, "таблетчиків" та інших. Кожне приміщення має клас чистоти від А до D. Клас А – найстерильніший – де контактують з речовинами, які потребують високого ступеню чистоти. В-клас також потребує особливої чистоти – тут працюють з технічною частиною процесу, а класи C і D – це класи перевірки якості продукції. Кожного місяця працівники отримують спеціальний одяг для роботи, тому можна гарантувати, що продукція буде чистою і не викличе незадоволення споживачів. Нас також повідомили про те, що на підприємстві (у «чистих» приміщеннях) не можна ходити в макіяжі, що трохи засмутило наших дівчат):.

В процесі ознайомлення з діяльністю корпорації нам значною мірою стали в нагоді знання з курсу "Фармацевтичної хімії" та "Біології клітин". Після того, як із субстанції отримують лікарський засіб, він іде на фармацевтичний аналіз, де, залежно від призначення, форми випуску та пролонгованості дії, визначений строк тестується на наявність контамінацій, пірогенність, дисперсність та ряд інших параметрів, після чого або відправляється до споживача, або знищується, якщо препарат не пройшов перевірки. До речі, вся продукція проходить обов'язкові перевірки по системі якості GMP.

Далі нам було продемонстровано систему очистки води, яка включає найбільшу в Україні зворотньо-осмотичну установку і забезпечує підприємство водою очищеною та водою для ін'єкцій. Ця установка була в свої часи першою в Україні установкою з інноваційною технологією зворотнього осмосу. В апаратній кімнаті ми ознайомилися з технологічною схемою, параметрами системи і перебігом процесу, побачили у дії автоматизовану комп’ютерну систему контролю. У лабораторії вода проходить повну перевірку на наявність іонів, що зумовлюють жорсткість води (Ca2+,Mg2+), а також на наявність контамінуючих агентів: Staphylococcus aureus, Pseudomonas, Bacillus subtilis, та представників роду Escherichia.

Усім нам надзвичайно сподобалася ця екскурсія, на ній ми значною мірою осягнули принципи нашого майбутнього фаху, побачили в дії могутню машину фармацевтичної промисловості України та загалом почепнули для себе багато нового та корисного і гарно провели час.

Дякуємо за Екскурсію!!!

Гончаренко В.В. БТЕК 2-1

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка