Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Чергове підтвердження високого рівня підготовки

Не зважаючи на карантинні обмеження, які тривають з 2020 року та початок широкомасштабної збройної та невмотивованої агресії росії по відношенню до України, яка триває з 24 лютого 2022 року, 01 лютого 2023 р. на кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ) було подвійне свято – відбулися захисти здобувачів наукового ступеня доктор філософії. Ця подія стала черговим підтвердженням зразкової акредитації освітньо-наукової програми «Біотехнологія» підготовки докторів філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» на кафедрі БТМ НУХТ.

У першій половині дня відбувся публічний захист дисертаційної роботи Віктора Удимовича (за сумісництвом асистент кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ) на тему «Розробка технології виробництва та застосування біоцементу для охорони довкілля» під керівництвом завідувача кафедри БТМ, д.т.н. Віктора Стабнікова. Головуючою на засіданні спеціалізованої одноразової вченої ради була д.б.н., професор Тетяна Пирог, рецензентами від кафедри біотехнології і мікробіології були к.т.н., доц. Вікторія Красінько та к.б.н., доц. Оксана Скроцька, а вельмишановними опонентами на заході була д.т.н. Світлана Даниленко, котра є завідувачкою відділу біотехнології Інституту продовольчих ресурсів НААН України та к.т.н. Ірина Волошина, яка працює доцентом кафедри біотехнології, шкіри та хутра Київського національного університету технологій та дизайну.

Після заслуховування порядку денного головою ради, Віктор Удимович представив основні положення дисертаційного дослідження щодо процесу біоцементації за допомогою мультимедійного забезпечення у режимі Zoom-конференції та надав вичерпні відповіді на питання всіх як членів ради, так і гостей, що долучилися до захисту, які стосувалися деталізації яким саме чином відбувається процес біоцементації, шляхи та напрямки впровадження технології, проблематики, яка виникає перед більшістю дослідників цього напрямку, а також новітні шляхи вирішення питань здешевлення та підвищення екологічності цього процесу.

Вже невдовзі відбувся другий захист вихованця кафедри Євгена Харченка, котрий представив своє дисертаційне дослідження на тему «Використання дріжджів Saccharomyces cerevisiae для одержання наночасток срібла» під керівництвом к.б.н., доц. Оксани Скроцької. Потрібно відзначити, що Євген, навчаючись у аспірантурі, поєднував свою науково-дослідну роботу з роботою на АТ «Фармак», і за 4 роки навчання пройшов стежину від техніка-технолога з приготування асептичних лікарських засобів виробничої дільниці до інженера сектору процесного інжинірингу рідких лікарських засобів у відділі промислових технологій (департамент R&D) АТ «Фармак».

Головуючою Спеціалізованої вченої ради також була д.б.н., професор Тетяна Пирог, рецензентами були д.т.н., завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Віктор Стабніков та к.т.н., доц. Вікторія Красінько, а опонентами були д.б.н. Ярослав Пірко, який є ученим секретарем ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України» та к.т.н., доцент кафедри біоенергетики, біоінформатики та екобіотехнології Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Лоліта Маринченко.

В обох випадках після доповідей, відповідей на зауваження рецензентів та опонентів та обговорення одноразові Спеціалізовані вчені ради приступили до відкритого голосування, за результатами котрих, одноголосно було прийнято рішення присудити Віктору Удимовичу та Євгену Харченко ступінь доктора філософії у галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія» за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Окремо потрібно відзначити, що  на захисті обох дисертаційних робіт був присутній завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії, к.т.н., с.н.с. Андрій Маринін, котрий долучився до обговорення робіт та задавав уточнюючі питання по доповідях дисертацій, оскільки частина досліджень Віктора Удимовича, результати яких увійшли до дисертаційної роботи, проходила саме на базі ПНДЛ за безпосередньої підтримки, сприяння та схвалення Андрія Івановича, за що і дисертант, і його керівник висловлюють йому особисту щиру подяку. 

Тож вітаємо новоспечених науковців та їх наукових керівників, для котрих це були перші аспіранти, з ще однією перегорнутою сторінкою в їхньому та бажаємо нових наукових звершень, ніколи не зупинятися на досягнутому та крокувати лише вперед!!!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка