Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Ближче до науки!

З метою поглиблення знань, отриманих під час лекційних занять з дисципліни «Біотехнологія культур рослин і тварин» (лектор професор, д.б.н. Карпов Олександр Вікторович), для студентів-біотехнологів четвертого курсу проводяться лабораторні роботи на базі провідних наукових установ. Так, днями студенти БТЕК-4-1 разом з доцентом кафедри біотехнології і мікробіології Тетеріною Світланою Миколаївною у черговий раз відвідали Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. Нині цей академічний інститут є потужним центром наукових досліджень з найактуальніших проблем експериментальної патології, молекулярної онкології та біотехнології.

Під час лабораторних занять студенти ознайомилися з роботою відділу експериментальних клітинних систем, конструювання засобів біотерапії раку, біохімії пухлинного росту, а також біотехнологічного центру Інституту.

З роботою своїх підрозділів студентів ознайомили:

  • завідувач відділу експериментальних клітинних систем, д.б.н. Кудрявець Юрій Йосипович та старші наукові співробітники к.б.н. Бездєнєжних Н.О. і Ковальова О.М. Вони розповіли студентам про методи оцінки чутливості новоутворень до протипухлинних препаратів для прогнозування ефективності медикаментозної терапії та індивідуалізації схем лікування хворих.
  • завідувач відділу конструювання засобів біотерапії раку, заступник директора з наукової роботи інституту, д.м.н. Потебня Григорій Платонович разом зі співробітниками відділу, які розкрили суть проблеми конструювання протипухлинних аутовакцин, розповіли про роботу біотехнологічного центру Інституту, де створюють протипухлинні вакцини та виготовляють їх для використання в комплексній терапії хворих на рак легенів, молочної залози та колоректальний рак.
  • завідувач відділу біохімії пухлинного росту д.б.н., с.н.с., лауреат премії ім. О.В. Палладіна НАН України Залєток Софія Петрівна, яка розповіла про дослідження впливу модуляторів метаболізму аргініну та їх комбінованої з інгібіторами метаболізму поліамінів дії на розвиток експериментальних пухлин, а також про експериментальну роботу з визначення можливостей їх використання в протипухлинній терапії. Студенти дізнались, що у відділі було створено три рослинні поліфенольні біокомпозиції та досліджено їх протипухлинну, антиканцерогенну та антиоксидантну активність. Крім того, співробітники відділу розповіли про можливість застосування створених спільно із співробітниками Інституту теплофізики НАН України та Інституту харчової хімії НАН України нових соєвих продуктів для лікувального та профілактичного харчування онкологічних хворих та пацієнтів з груп онкологічного ризику.
  • завідувач відділу радіобіології та екології, к.б.н. Михайленко Віктор Михайлович, який поділився досягненнями в дослідженнях впливу вуглецевих наночастинок на біологічні системи та оцінці їх ролі у підвищенні онкологічного ризику, а також ознайомив відвідувачів з роботою відділу, сучасними методиками досліджень та інструментальним забезпеченням лабораторій.

Дякуємо за співпрацю та можливість ознайомитись з роботою провідних науковців України!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка