З 16 по 18 березня 2016 року у Полтаві на базі Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка (ПолтНТУ) відбулась підсумкова науково-практична конференція в рамках проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2015/2016 н.р. за галуззю «Екологія та екологічна безпека».
До участі у роботі конференції були запрошені студенти кафедри біотехнології і мікробіології Ірина Павлюковець та Андрій Вороненко, які представляли роботу на тему: «Утилізація олієвмісних відходів біоконверсією у мікробні практично цінні метаболіти» (керівник – д.б.н., професор Пирог Т.П.).
Відкривав підсумкову конференцію проректор з наукової та інноваційної роботи ПолтНТУ Муравльов Володимир Вячеславович, який привітав всіх учасників з початком ІІ туру Всеукраїнського конкурсу, при цьому зазначивши, що на території Полтавщини створюються регіональні програми з екології, де досліджується стан води, повітря, землі та інших ресурсів. Саме тут молодь має гарну змогу реалізувати свої проекти та наукові здобутки.
Слід відзначити, що цьогорічний конкурс студентських наукових робіт за галуззю науки «Екологія та екологічна безпека» був досить напруженим, адже в першому етапі Всеукраїнського конкурсу взяло участь 136 робіт з 67 ВНЗ України. Після проведеного зовнішнього рецензування до участі у ІІ турі та захисті своїх робіт на науково-практичній конференції конкурсу було запрошено авторів 99 робіт.
Упродовж двох днів (16 – 17 березня) учасники мали змогу презентувати результати своєї плідної наукової праці, віддаючи їх на розсуд справедливої та непохитної комісії у складі 23 членів, яку очолював ректор ПолтНТУ д.е.н., проф. Онищенко Володимир Олександрович та професор кафедри прикладної екології та природокористування Голік Юрій Степанович.
Відомо, що всі країни світу займаються збереженням довкілля, одним з аспектів якого є утилізація промислових відходів. Однією з глобальних проблем сьогодення є накопичення пересмаженої олії. Дотепер в Україні викиди відпрацьованої олії у навколишнє середовище не регламентується і тому є необхідність утилізації такого токсичного відходу. Одним з можливих шляхів вирішення цієї проблеми, що у свою чергу дозволить зберегти довкілля, є використання відпрацьованих (пересмажених) олій у біотехнологіях отримання практично цінних метаболітів, що і представили у своїй доповіді 16 березня Ірина та Андрій.
Підведення підсумків роботи науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Екологія та екологічна безпека» відбувалось 18 березня. Нам дуже приємно, що робота наших студентів серед 99 інших наукових праць, виявилася серед найкращих і була відзначена дипломом ІІ ступеня.
Тож вітаємо переможців і бажаємо їм лише примножувати свої наукові здобутки та впевнено рухатися до своєї мети!