Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Біотехнологія на варті здоров’я

Важко осягнути всі здобутки біотехнології, які використовуються у народному господарстві. Переважна їх більшість широко використовується в сільському господарстві, медицині, фармації та харчовій промисловості. Але не слід забувати за такий напрямок біотехнології як дослідження, пов’язані з пошуком ефективних препаратів, що можуть використовуватись для лікування захворювань людства.

Сьогодні, напевно, немає в світі людини, яка б не була знайома із захворюванням SARS-CoV-2 – простіше COVID-19. Ця хвороба була визнана пандемією та загрожувала людству. Тому науковці світу докладають великих зусиль для створення ефективних ліків проти цього захворювання.

В пошуку таких ліків саме біотехнологія прийшла на допомогу людині. На базі ТОВ «Bienta» (м. Київ) реалізована технологія одержання рекомбінантного білку Mpro, який є субстратом для протеази SARS-CoV-2. Даний білок належить до родини люмінесцентних білків та може світитися в темряві, що видно на фотографії. Він дозволяє швидко здійснювати скрінінг речовин, до яких буде чутливий даний вірус. Одержувати даний білок допомагає всім знайома бактерія – кишкова паличка (E. coli), яка була трансформована за допомогою плазміди. Така плазміда несе всю необхідну інформацію, необхідну для синтезу SARS-CoV-2 Mpro.

На базі підприємства «Бієнта» впроваджений повний цикл одержання високоочищених рекомбінантних білків. Потужності підприємства дозволяють реалізувати технології в промислових масштабах.

SARS-CoV-2 Mpro – це лише один рекомбінантний білок з великої кількості тих, що одержують на даному підприємстві. ТОВ «Bienta» зосередила на своїй базі все новітнє обладнання, що використовується для реалізації технологій одержання рекомбінантних білків de novo. Серед таких методів та обладнання можна виділити: електрофорез, вестерн блот, діаліз, рідинна масспектрометрія, високоефективна рідинна хроматографія, газова хроматографія та багато іншого.

Свого часу підприємство радо приймало наших здобувачів і знайомило їх з цікавинками власного виробництва та привідкривало завісу такої незвіданої біотехнологічної царини. Адже саме наші випускники, як фахівці з біотехнологічною освітою, можуть в повній мірі реалізувати себе на такому біотехнологічному підприємстві, як «Bienta». Сподіваємось, що незабаром чергова зміна наших здобувачів зможе відвідати виробництво під час пізнавальної екскурсії, а випускники поповнюватимуть кадровий склад компанії.

Доцент кафедри БТМ, Юрій Пенчук

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка