Четвертий день Біотехнологічних студій був наповнений ентузіазмом та азартом. Учасники, готувалися до нового виклику – командотворного тренінгу «Ефективна взаємодія в команді» від Корпорації «Артеріум».
Вступним словом захід традиційно відкрила деканка факультету БТЕК Наталія Грегірчак та представниця фармацевтичної компанії «Артеріум» Марина Герасименко. Після цього бізнес-тренер Юлія Старікова розпочала тренінг. Для учасників це була унікальна можливість співпрацювати одне з одним та прокачати навички soft skills, познайомитись та працювати в команді, що в майбутньому допоможе молодим людям краще адаптуватись до нового колективу. Бізнес-гра відбулась у форматі інтерактивних завдань та дискусій. Учасники вчились генерувати ідеї, демонструвати свої лідерські якості та ораторські здібності, що безумовно надасть їм безцінного досвіду у подальшому житті. У процесі гри учасники повинні були обрати дві фотокартки, які найкраще описують особистість їхнього партнера, попередньо поспілкувавшись одне з одним. Учасники івенту дуже оригінально підійшли до цього завдання та відрекомендувалися в унікальній манері.
Далі учасникам Біотехнологічних студій запропонували розділитись на чотири команди та взяти участь у челенджі «Маршмеллоу», суть якого полягала в тому, щоб розмістити маршмеллоу якнайвище на двадцяти макаронинах. З даним завданням школярам допомагала Юлія Старікова, вона пояснювала суть роботи та корегувала роботу учасників. Атмосфера була сповнена довіри, підтримки та взаєморозуміння.
Зголоднілі учасники після активної гри мали нагоду поласувати смаколиками та випити чаю і кави під час кава-брейку, обговорити навчання в нашому університеті зі студентами-біотехнологами.
Далі учасники Біотехнологічних студій мали змогу долучитись до практичного майстер-класу під назвою "Кольорова мікробіологія". Коли школярі вперше чують назву цієї науки, за асоціацією випливає образ мікроскопа та різноманітних об'єктів, що знаходиться в полі зору оптичних лінз. Проте, мікробіологія – це не лише про мікроскоп! Цей розділ біології є водночас одним з найцікавіших та найскладніших, оскільки розглядає не лише мікроскопічні зразки, а й з'ясовує властивості, які їм притаманні, визначає наявність або відсутність важливих та необхідних біохімічних перетворень та багато інших аспектів.
В розрізі нашого майстер-класу учасники весняних Біотехнологічних студій ознайомлювались з різними властивостями мікроорганізмів на прикладі кольорових реакцій. Чи знали Ви, що по зміні кольору поживного середовища можна багато чого сказати про дослідний мікроорганізм? З цим питанням зіштовхнулися наші молоді науковці! Майстер-клас з "Кольорової мікробіології" проводила асистентка кафедри БТМ, здобувачка освітньо-наукового ступеня «доктор філософії» Ірина Ковшар. Спочатку, школярі ознайомились з поняттям метаболізму, після чого їх було поділено на команди та видано завдання у вигляді таблички з описом кожної методики, а також цілий штатив різнокольорових пробірок з номерами, які вони мали в писати в табличку з відповідним, на їх погляд, аналізом. Завдання не з легких, але учасники з легкістю змогли його подолати. Поки відбувалась перевірка відповідей, наші учасники більш детальніше дізнавались про можливості біотехнології шляхом пошуку пари "мікроорганізм" та "продукт, що він виробляє та/або використовується". Після цього, Ірина Ковшар більш детальніше ознайомила школярів з кожним тестом. Також, у розрізі даного майстер-класу, учасники мали змогу виконати свій перший в житті пересів біологічного агента з пробірки в пробірку, а також на чашку Петрі! Наприкінці зустрічі було оголошено переможців боротьби за кмітливість, яку виборола команда під ім'ям "Ромашка"!
Ми дуже вдячні спонсорам Біотехнологічних студій НУХТ – Корпорації «Артеріум» за цінний досвід та вклад у розвиток нашої талановитої молоді!