Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Біологія клітин

 

 


Студенти 1 курсу, 4 групи факультету біотехнології та екологічного контролю поринули в надзвичайний світ мікробіологічних досліджень. На цей раз сторінкою нашої книги біотехнолога стала тема лабораторної роботи: "Дослідження та морфолого-культуральні ознаки міцеліальних грибів" з навчальної дисципліни "Біологія клітин". Під чітким керівництвом викладачів: Красінько Вікторії Олегівни та Волошиної Ірини Миколаївни робота не тільки здавалась, а й справді була корисною і надзвичайно захопливою. Чи не цікаво було б вам дізнатись про гриби, завдяки яким ми маємо найкращий антибіотик - пеніцилін? Чи знали ви, що при випіканні улюблених кексів використовуєте лимонну кислоту, яку продукує цікавенний гриб Aspеrgillus niger?

На цій лабораторній роботі ми мали змогу самостійно дослідити мікропрепарати міцеліальних грибів: виготовити та розглянути їх під мікроскопом під різним збільшенням. Отже, сподіваємось, що досвід, отриманий у ході наших досліджень, не тільки залишиться у пам`яті яскравим моментом з студентського життя, а й дасть поштовх до нових відкриттів із світу мікробіології.

 

 


Ще зі школи в мене була маленька мрія: робота з мікроскопами, дослідження певних організмів і навіть винайдення чогось нового. На той час для мене це асоціювалось з чимось нереальним, недосяжним. Коли ж я вступила до НУХТ, на факультет біотехнології, технології цукру та водопідготовки, то вже в другому семестрі моя мрія майже повністю здійснилась!

Перша лабораторна з нової дисципліни "Біологія клітин" (весна 2016 р.) пройшла дуже швидко і непомітно. Захоплення від роботи з бактеріями не полишало мене цілий день.

Нещодавно ми з нашим викладачем, Красінько Вікторією Олегівною, спостерігали за мікрофлорою ґрунту і повітря. Цього разу ми мали можливість побачити живі організми, що існують в землі, знайти певні види грибів. Далі ми вирушили у подвір’я НУХТ і залишили у ґрунті предметні скельця для того, щоб у майбутньому дослідити організми, що там поселяться.

Для дослідження мікрофлори повітря ми обрали приміщення деканату. На жаль, цей дослід потребує багато часу і нашої витривалості, тому його результати ми дізнаємось на наступних лабораторних заняттях.

Дуже сподіваюсь, що у майбутньому нас, першокурсників, чекають ще більші відкриття та досягнення!

Аліна Шикирава, БТ-1-01

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка