Чи є сенс для науковця займатися науково-дослідною роботою і не публікувати результатів цієї роботи? Правильна відповідь – немає. Публікації – спосіб розказати світу про ваші здобутки, про можливості впровадження інноваційних технологій, одержати визнання, знайти партнерів тощо. Та й загалом це елементарна конкуренція – у спірних ситуаціях при патентуванні певної технології право на володіння патентом одержує той, хто першим опублікував свої результати.
Саме тому невід’ємним обов’язком учасників студентського наукового гуртка «BIOTECH», що функціонує на базі нашої кафедри, є участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, а також публікація статей у наукових журналах. Студентам необхідно здобувати навичок якісної подачі результатів своєї наукової роботи, адже колись вони будуть кандидатами й докторами наук і від цього залежатиме успішність їх наукової діяльності.
Нещодавно на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка пройшла VІIІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Біологічні дослідження – 2017». Конференція діяла за такими пріоритетними напрямками: експериментальна ботаніка та фізіологія рослин; генетика та селекція рослин; мікробіологія та вірусологія; стійкість та розвиток екосистем; біохімія та молекулярна біологія; медична біологія; імунологія; біотехнологія; природокористування та охорона навколишнього середовища; біологічна та екологічна освіта й інші. У збірнику матеріалів конференції (http://www.btmb.com.ua/pro-fakultet/uchast-u-konferentsiyah/konferentsiji-za-2017-rik) опубліковано 7 тез студентів, аспірантів та співробітників кафедри. Серед них учасники гуртка «BIOTECH» – Гаврилкіна Дар’я, Корх Наталія, Макаренко Євген, Покойовець Катерина, Луцай Дар’я, Сидор Інга та Дехтяренко Альона.
Вітаємо наших науковців та бажаємо їм подальших наукових здобутків!