Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Без права на помилку (вечір факультету, присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні)

Нещодавно загальноуніверситетський фестиваль «День факультету» продовжив виступ колективу факультету біотехнології та екологічного контролю, який присвятив свій вечір 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні. Саме 50 років тому, у далекому 1966 році, відбувся перший, експериментальний, набір студентів на зовсім нову спеціальність – «Технологія мікробіологічних і вітамінних виробництв» (нині ця спеціальність одержала свою сучасну назву – біотехнологія).

Уже на підході до актової зали панувала святкова атмосфера, атмосфера очікування чогось незвичного й таємничого. У холі головного корпусу працювала виставка досягнень кафедр факультету – насичена цікавинками яскрава експозиція якої привертала увагу всіх без винятку. Актова зала університету цього вечора була заповнена вщент – викладачі, співробітники, студенти, випускники різних років, друзі з інших факультетів. І ось, нарешті, дійство розпочалося.

Щиро привітала присутніх та коротко розповіла про винуватців торжества – кафедру біотехнології і мікробіології – декан факультету біотехнології та екологічного контролю Грегірчак Наталія Миколаївна. Нам було дуже приємно, що на свято завітали ветерани кафедри, ті, хто багато років віддав справі її становлення і розвитку – Шевченко Анатолій Маркович, Решетняк Людмила Расулівна, Стабнікова Олена Всеволодівна, Кожанова Вікторія Григорівна. Хочеться відзначити, що на вечорі факультету були присутні перші випускники кафедри, які віддали багато сил розвитку біотехнологічної науки і освіти – Семенова Олена Іванівна, Салюк Анатолій Іванович, Іванов Володимир Миколайович.

Також до нас завітав виконавчий директор ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум» Олександр Миколайович Яцюк – випускник кафедри 1985 року. Нині на даному підприємстві працює більше 50 випускників кафедри, що обіймають ключові посади. Олександр Миколайович бере участь у найважливішіх та найзнаменнішіх подях у житті кафедри: багато років очолює роботу Державної екзаменаційної комісії із захисту дипломів, сприяє проведенню Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології на базі кафедри. Очолюване ним підприємство всіляко сприяє розвитку кафедральної матеріально-технічної бази.

Після привітання, на сцені розгорнулося захопливе, сповнене неочікуваних поворотів, гумору, якісного вокалу, різнопланової хореографії, інструментальних номерів і номерів оригінального жанру дійство – спектакль під назвою «Без права на помилку». Вечір був «зав’язаний» на відеовставках, з відео розповідь і почалася – факультет готується до свята і раптом пропадає реліквія – ферментатор, без якого свято просто не відбудеться. Заступник декана Ірина Миколаївна Волошина дає вказівку агенту 0,7 (Влад Шульженко) відшукати й повернути священний артефакт, для чого зібрати команду. У агента є на прикметі відповідні особи – Бригінець, Татарчук і Лаврега. Після деяких вмовлянь вони приступають до пошуку. Зі схеми шукачі дізнаються, що реліквія складається з п’яти частин. Одна з них дуже нагадує Бригінцю самогонний апарат його дідуся. До нього команда й виїжджає, та по дорозі збиває наречену й опиняється на весіллі, де батько нареченої дарує молодятам сімейну реліквію – частину самогонного апарату прапрадідуся. Ціною перемоги у бійці Бригінець здобуває реліквію, й команда втікає з весілля на пошуки наступної частини артефакту. А все село женеться за ними. Тут Татарчук згадує, що схожу деталь бачила під час проходження наукової практики в Інституті ім. Заболотного. Чи варто казати, що компанія прямує туди й шляхом хитрощів заволодіває ще одним предметом.

Далі були Музей з виставкою старовинних експонатів і експресивною екскурсоводкою, де їм довелося прикидатися статуєю гетьмана Мазепи і його конем, корпорація «Артеріум» із охоронцем, закоханим у манекена Саню, й голосистою прибиральницею, які так захопилися співами й танцями, що пропустили момент викрадення ще однієї деталі артефакту, та ексклюзивний ресторан, куди герої зайшли попоїсти в розпачі, що не знають, де шукати останню частину, й де, на свій подив, побачили її в руках у етнічного українця, який приїхав з Латинської Америки з реліквією свого батька.

Зібравши всі п’ять частин, за лічені хвилини до початку святкування команда повертається до університету, а за ними, наступаючи на п’яти, женуться і наречена з батьком і сельчанами, і екскурсовод із музею, і охоронець з «Артеріуму», і латиноамериканець. І тут з’ясовується, що охоронець – випускник факультету, екскурсовод теж тут вчилася, батька нареченої свого часу відрахували, і він став головою колгоспу. Всі, здавалося б, порозумілися й готові святкувати, та от біда – з таким трудом добуті частини – зовсім не ферментатор. Ситуацію рятує дідусь Бригінця, який, не дочекавшись внука, приїздить сам і привозить… ферментатор. Мовляв, на горищі знайшов. Коли він вчився на факультеті, їх було два, а коли закінчив вчитися – залишився один.

Так завершилася ця історія. А її вінцем став особливий номер – вишуканий танець, виконаний студентами спільно з викладачами – доцентами кафедри біотехнології і мікробіології Юрієм Васильовичем Карлашем, Інною Валентинівною Лич, Вікторією Олегівною Красінько, Юрієм Миколайовичем Пенчуком, Оксаною Ігорівною Скроцькою, асистентом кафедри Тетяною Миколаївною Нечипор та доцентом кафедри хімічної технології та фізичної і колоїдної хімії Оленою Валеріївною Подобій.

Зворушливу крапку у вечорі поставила пісня «Ми – країна БТЕК», під яку на сцену піднялися і декан факультету, і викладачі, і випускники минулих років. Єдиною згуртованою сім’єю вони завершили цьогорічний День факультету біотехнології та екологічного контролю.

50 років – це дата, коли можна підводити підсумки й з гордістю говорити про досягнення, славні перемоги й наукові відкриття! Як багато зроблено й скільки ще нас чекає у майбутньому! Ми пишаємося високим професіоналізмом професорсько-викладацького складу, студентами й звичайно випускниками кафедри біотехнології і мікробіології, які реалізують накопичені за роки навчання знання для розбудови нашої країни, піднесення її іміджу на міжнародному рівні.

Бажаємо нашому факультету розвиватися так само стрімко, як почала розвиватися кафедра біотехнології і мікробіології з 2001 року із приходом її нинішнього керманича, доктора біологічних наук, професора, Лауреата Державної премії у галузі науки і техніки , завідувача кафедри біотехнології і мікробіології Тетяни Павлівни Пирог. Повернувшись до рідної Альма матер, Тетяна Павлівна привела з собою цілу плеяду науковців, які дали новий потужний поштовх науковій роботі на кафедрі. З її легкої руки на кафедрі сформувалися декілька наукових шкіл, які працюють у найрізноманітніших напрямах фундаментальної та прикладної біотехнології.  З'явилися нові цілі, нові концепції розвитку. Кафедра біотехнології і мікробіології ніби набула «другого дихання» і нині дійсно по праву може вважати себе флагманом біотехнологічної освіти в Україні.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка