«Добре коли у тебе в кишечнику флора:
гірше, коли там фауна».
У перший день весни відбулася відкрита лекція з дисципліни «Технологія пробіотиків і вакцин» доцента кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) к.б.н. Старовойтової Світлани. Лекція була присвячена актуальній темі сьогодення «Сучасні підходи до підтримання та відновлення нормальної мікрофлори людини».
Заняття, вже традиційно, відбувалось он-лайн у форматі відеоконференції на платформі ZOOM, але це ніяк не вплинуло на наукову цінність та якість викладання, а також сприймання здобувачами лекційного матеріалу.
З підготованої лектором мультимедійної презентації здобувачі дізналися не лише про класичні імунобіологічні препарати для корекції та відновлення мікробіоти (про-, пре-, синбіотики), а й про найсучасніші різновиди бактеріотерапевтичних препаратів збагачених пробіотичними мікроорганізмами (ко-, мета-, психо- та імунобіотики). Навчилися розрізняти поняття «пробіотик» та «функціональний продукт харчування збагачений пробіотичними мікроорганізмами». Розглянули препарати пробіотичного ряду різних поколінь та їх особливості.
Особливу увагу було зосереджено на основних критеріях оцінювання ефективності та безпечності пробіотичних мікроорганізмів, а отже і препаратів пробіотиків на їх основі. Зроблено акцент на актуальні напрямки вдосконалення пробіотиків з точки зору фахівця біотехнолога.
Наприкінці лекції здобувачі отримали вичерпні науково обґрунтовані відповіді лектора на питання, що виникли в ході прослуховування лекції.
Отже, як казав Д.І. Менделєєв «Меж науковому пізнанню та припущенню передбачити неможливо» – тож рушаймо далі…!