Два дні поспіль тривала атестація виконання курсових робіт магістрантами кафедри біотехнології і мікробіології. Для цього були створені три різні комісії, які працювали у відведений час на платформі Zoom.
Дуже насиченою була презентація робіт здобувачами, які виконують експериментальні науково-дослідні роботи. Адже у науці мало встановити чи виявити певний факт. Необхідно дати йому пояснення, встановити механізм та порівняти отримані результати із даними інших авторів наукової спільноти.
Комісією були прослухані різні доповіді. Так, Назар Видасов працює над встановленням впливу інсуліну на експресію білків цитоскелету, проліферативну та метаболічну активність пухлинних клітин, а також на міжклітинну адгезію клітин раку молочної залози з високим ступенем злоякісності, що дозволить виявити інформативні показники порушень роботи їх метаболічної системи і визначити можливість пошуку нових шляхів боротьби із даним типом пухлини. Сергій Вискірко вивчає ферменти желатинази, які приймають участь в протеолізі позаклітинного матриксу, процесах фізіологічної та патологічної реорганізації тканин організму при онкологічних захворюваннях і розглядаються як ключові молекули, що супроводжують процес метастазування та дисемінації пухлинних клітин.
Серед доповідачів було багато талановитої молоді. Так, Наталя Клименко та Катерина Солошенко отримали перемогу на цьогорічному Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». Наталя досліджує можливість інтенсифікації синтезу ауксинів продуцентом поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii ІМВ В-7405 за наявності попередника біосинтезу в середовищі культивування, а також антимікробні щодо фітопатогенних бактерій властивості ПАР, синтезованих за присутності триптофану. Катерина вивчає імуномодулюючі та антибактеріальні властивості високомолекулярних білків козиного молозива.
Марина Ярош – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Екологія». Вона досліджує можливість біоконверсії суміші відпрацьованої соняшникової олії з іншими субстратами в мікробний екзополісахарид етаполан. Також вивчає особливості синтезу етаполану на суміші енергетично надлишкових субстратів.
Мирослав Хоньків займається підбором бактеріального складу комбінованого препарату для силосування сільськогосподарських рослин, на основі Lactobacillus buhneri 3806 і здійснює оптимізацію умов культивування бактеріальних клітин. Він, разом із Наталею та Катериною, отримали премію на наукові дослідження за результатами конкурсу наукових проектів за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум».
Вітаємо наших магістрантів із успішною атестацією та бажаємо їм подальших успіхів і перемог!
Оксана Скроцька, доцент кафедри БТМ