У 2015 році закінчила Національний університет харчових технологій та отримала диплом магістра зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія».
Нині (серпень 2023 р.) працює старшим фахівцем у відділі контрою якості в ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».
З 2010 по 2015 роки навчалася в Національному університеті харчових технологій на факультеті біотехнології та екологічного контролю. Це був тернистий, але дуже цікавий час, за який я дуже вдячна викладачам кафедри біотехнології і мікробіології.
Університет є першою сходинкою у дорослому житті. Саме, навчаючись в ньому, ми починаємо дізнаватися сучасний світ та робити перші, самостійні кроки. Кожен наш вибір впливає на наше майбутнє. Саме такий вибір був зроблений мною. І саме це дало мені можливість бути саме таю, хто я є сьогодні.
Навчаючись в університеті, починаючи з першого курсу, у нас були цікаві лабораторні заняття. Одним з таких занять була лабораторна з дисципліни «Біологія клітини», де ми в землю закопували предметні скельця, а через тиждень їх викопували і вивчали різну мікрофлору, яка знаходиться в ґрунті. Також, у нас була можливість вибору різних гуртків, в яких можна було розкрити себе. І саме завдяки цьому, на вечері першокурсника я змогла виступити разом з іншими.
Після першого курсу, я стала учасницею групи «Абітурієнт», основною задачею якої було допомогти вступникові правильно оформити документи на вступ, після чого він вже подавав готові документи. Також, ми були першими людьми, які розповідали про навчання на кафедрі та факультеті в нашому університеті. Після закінчення роботи групу «Абітурієнт» у повному складі відправили на базу відпочинку в Оленівці (Крим), де ми дружно і весело проводили час. Нажаль, зараз через окупацію студенти не можуть потрапити на базу університету, але дуже сподіваюся, що скоро все закінчиться і вже наступний рік студенти зможуть там відпочити на набратися сил.
Починаючи з третього курсу у нас почалося інше життя. Ми познайомились із науковими керівниками та розпочали виконання своїх досліджень. Саме з третього курсу я почала займатися науковою роботою в Інституті молекулярної біології і генетики НАНУ. Вранці я їздила на наукову роботу, а потім в університет на пари і пізно ввечері повертатися додому. І так майже щодня. Навчатися постійно доводилося в транспорті, оскільки іншого часу практично не було. Але все одно, це був дуже цікавий період. Оскільки, саме на третьому курсі ми почали вивчати дисципліни з нашої спеціальності. Одним з таких була дисципліна «Технологія лікарських засобів». Саме ця дисципліна є основою моєї теперішньої роботи. Вивчення життєвого циклу лікарських засобів, самостійне створення аналітичної документації та знайомство з Державною Фармакопеєю України. Також, у нас були дуже цікаві предмети такі як «Генетика», «Мікробіологія», «Методи досліджень» тощо.
Сьогодні не всі люди знають як виглядає ДНК, а ми на лабораторних навіть самі виділяли ДНК з клітин дріжджів. Дані знання мені дуже знадобилися у науковій роботі, коли ми виділяли і досліджували ДНК клітин К-562, а знання з «Мікробіології» і «Методів досліджень» я використовую і сьогодні в роботі.
На третьому курсі нас відправили на нашу першу практику. Мені дуже пощастило, оскільки мене направили саме в ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Де ми побачили все те, що ми вчили, але в реальних умовах. А саме: життєвий цикл ампул (приготування, наповнення, запаювання, наклеювання упаковки, фасування тощо), процес підготовки повітря та води, аналітичну документацію (виробничий та технологічний регламент) тощо.
Після закінчення магістратури у 2015 році я відправила своє резюме у різні компанії. Так я спочатку спробувала працювати в аптеці. Але після першого ж тижня роботи, я зрозуміла що це не моє. І вже не знаючи, куди піти, мені зателефонували з ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Спочатку я навіть не повірила, оскільки я дуже мріяла працювати саме в цій компанії. І з осені 2015 р. моя мрія здійснилася.
Спочатку я працювала лаборантом лабораторії хіміко-біологічного аналізу відділу контролю якості (ЛХБА ВКЯ). Потім через рік я стала хіміком ЛХБА ВКЯ. З 2021 року я була фахівцем ЛХБА ВКЯ. І з серпня 2023 року я – старший фахівець ВКЯ.
Даний відділ займається контролем якості лікарського засобу (ЛЗ). Якість ЛЗ є невід’ємною частиною виробництва, оскільки саме якість ЛЗ впливає на життя та здоров’я людини. Для контролю якісного продукту в відділі використовують сучасні методи та сучасне обладнання. Але крім цього, головним елементом є навчений персонал. За рахунок отриманих знань в університеті, набагато легше піддається навчання і розуміння всього процесу. Але деякі моменти приходять тільки з досвідом.
Я дуже вдячна викладачам кафедри біотехнології і мікробіології, а також факультету БТЕК та університету. Вдячна Вам за витримку, за знання, за досвід, за Вашу підтримку та розуміння, за допомогу в написанні наукових статей та участі в конференціях. Велике Вам дякую, за те що Ви допомогли знайти мені своє місце у світі. Випускники кафедри дуже цінуються не тільки в Україні, але і за її межами. Саме тому я пишаюся тим, що закінчила кафедру біотехнології і мікробіології НУХТ.
І я вдячна ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» за можливість реалізувати себе, за досвід і знання, за те що вони працюють не зважаючи на Covid чи початок повномасштабного вторгнення. За те, що вони продовжують бути волонтерами та займатися благодійними справами. При цьому випускати якісні лікарські засоби і цим самим рятувати життя людей.