Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Науково-практичний інтенсив від Enzym Group: неймовірна прокачка soft- та hard-skills

Здобувачі бакалаврату 3 та 4 курсів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Висоцький Олег та Єлизавета Дон, взяли участь у тривалому та плідному науково-практичному інтенсиві від Enzym Group та компанії Explogen в одній із провідних лабораторій України, що тривав з 27 по 29 жовтня. За три дні здобувачі мали можливість ознайомитися з сучасними досягненнями у галузі молекулярної біології та біотехнології! Своїми враженнями про цю неймовірно важливу події діляться наші здобувачі:

Єлизавета Дон (БТ-4-1): «Всім привіт! Хочу поділитися з вами своїми враженнями, щодо науково-практичного інтенсиву "Біотехнологічні студії", які пройшли у місті Львів, з 27 по 29 жовтня 2023 року. Побачивши оголошення про те, що є можливість взяти участь у заході, я не вагаючись вирішила, що хочу спробувати. Зареєструвавшись і написавши мотиваційний лист, почалися дні очікування. І от коли я вже подумала, що мене не взяли, на скриньку прийшов вітальний лист, щодо того, що мене запрошено до участі в інтенсиві.

Перші два дні інтенсиву ми провели в компанії Ензим. В перший день, нам провели екскурсію по пілотній лінії виробництва продукції, а саме дріжджів. Побачили на власні очі ферментер, насоси, сушарки, ротори для випарювання та навіть мали змогу ознайомитися, як працювати з програмним забезпеченням, щодо регуляції додавання поживних речовин, регулювання рН, температури, тиску та інших показників у ферментер. Такі знання будуть особливо важливі для студентів 4 курсу, бо саме зараз головним нашим завданням є правильно підібрати обладнання у своїх курсових роботах, що стане запорукою успішної дипломної роботи. Не менш захоплюючою частиною першого дня виявилися лекції, під час яких ми мали змогу усвідомити сучасні напрямки біотехнології, дослідити історію винайдення та початок користування дріжджами, а також ознайомитися з можливостями актиноміцетів, які відіграють значну роль у біотехнології та медицині. Не можу не згадати про роботу в лабораторії Ензиму - Explogen. Там, кожному з нас, випала можливість виділити ДНК дріжджів, самостійно підготувати пробу та провести ПЦР тест, а також попрацювати на гелевому електрофорезі, який використовується для розділення ДНК та РНК дріжджів. Також, приємним було те, що кожна компанія особливу увагу приділяє екології, за рахунок сортування сміття та збору рідких відходів, що потім проходять спеціальну обробку та очищення за для збереження довкілля.

Ще одним подарунком цього заходу, була можливість поспілкуватися та весело провести час з майбутніми колегами з різних куточків України.

Тож, я дуже вдячна організаторам за надану можливість прокачати свої хард та софт скіли та представляти факультет біотехнології та екологічного контролю, а саме кафедру біотехнології і мікробіології у місті Лева!»

Олег Висоцький (БТ-3-4): «У перший день семінару нам відкрили двері у світ наукового дослідження, представивши загальну екскурсію лабораторією та експериментальною установкою, яка симулює виробництво дріжджів на підприємстві але у малому масштабі. Ми отримали можливість побачити та вивчити основні пристрої та технології, які використовуються у сучасних дослідженнях та виробництві у біотехнологічній сфері. А також кожен учасник представив маленьку презентацію про себе, що дало нам змогу познайомитися з кожним учасником семінару. Завершився день кількома інформативними лекціями про історію дослідження одноклітинних організмів та вилучення їх метаболітів. Другий день семінару був присвячений вивченню методик визначення концентрації різного роду нуклеїнових кислот. Ми спробували на практиці найновіші методики включаючи навіть тонкошарову хроматографію та відкрили для себе різні підходи та інструменти, які дозволяють точно визначати кількість та типи нуклеотидів у зразках. На третій день ми занурилися в світ методик виділення та сиквенування ДНК. Цей день був особливо цікавим, оскільки нам дозволено було самостійно виконати кілька етапів таких як електрофорез та приготування буферу для ДНК, кожен з цих процесів проходив під наглядом досвідчених фахівців. Усім учасникам семінару дуже сподобалося отримати практичний досвід та долучитися до активного наукового співтовариства. Ми вдячні організаторам та викладачам за можливість брати участь у цьому захоплюючому події, яка надихнула нас на подальші досягнення у біотехнології!»

Здобувачі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Єлизавета Дон (БТ-4-1), Олег Висоцький (БТ-3-4)

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання Науково-практичний інтенсив від Enzym Group: неймовірна прокачка soft- та hard-skills