Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Наука майбутнього: використання розумних наноматеріалів у нових технологіях

Всесвітньо відомий український вчений, директор Інституту наноматеріалів А. Дрекселя (Університет Дрекселя, США), професор Юрій Гогоці на запрошення Сумського державного університету провів п’ять відкритих лекцій, що стосувались наноматеріалів. Лекції могли відвідувати усі бажаючі, чим і скористались здобувачі біотехнологи трьох освітніх ступенів (бакалаврат, магістратура, здобувачі ОНС "доктор філософії") Національного університету харчових технологій. Вони разом із лектором дисципліни «Методи молекулярної біотехнології» доцентом Оксаною Скроцькою з радістю відвідували ці онлайн-заходи.

Нещодавно відбулась остання п’ята лекція, на якій здобувачі дізнались про широке коло застосувань 2D матеріалів. Наприклад, одним зі застосувань максенів (MXenes) є використання їх як електродів для нейронних інтерфейсів високої роздільної здатності. Нейронні інтерфейси використовуються для збору електричних сигналів, які генеруються мозком, та передачі цих сигналів до комп'ютера для аналізу та обробки. Для створення нейронних інтерфейсів потрібні електроди, які мають високу провідність та хімічну стійкість, щоб забезпечити точність збору даних протягом тривалого часу. MXenes мають ці властивості, що робить їх ідеальними кандидатами для використання в нейронних інтерфейсах.

Також було цікаво почути про те, що в електроміографії MXenes можуть бути використані як електроди для вимірювання електричної активності м'язів. Завдяки своїм провідним властивостям та малій товщині, вони можуть забезпечити високу чутливість та точність вимірювань, а також дозволяють створювати тонкі та гнучкі електроди, які можуть пристосовуватися до форми тіла. Крім того, MXenes можуть бути використані для виготовлення імплантів та пристроїв, які використовуються для стимуляції м'язів або нервів. Завдяки своїм механічним та хімічним властивостям, вони можуть бути досить довговічними та стійкими до впливу зовнішніх факторів.

Так, ще одна перспективна галузь застосування Mxenes, як зазначив лектор, – це виробництво літій-іонних акумуляторів. За останні кілька років відбулися значні зміни в галузі виробництва акумуляторів, а MXenes можуть допомогти зробити їх ще більш ефективними та безпечними. Наприклад, MXenes можуть використовуватися як покриття електродів літій-іонних акумуляторів, що дозволяє покращити їхню електропровідність та стійкість до деформації. Крім того, MXenes можуть бути використані як електроди самостійних літій-іонних акумуляторів, що може забезпечити високу енергетичну щільність та швидкість зарядки. Використання MXenes у виробництві літій-іонних акумуляторів може допомогти зменшити вагу та розмір акумуляторів, збільшити їхню енергоефективність та термін служби, що є дуже важливим у розвитку мобільної технології та відновлюваної енергетики.

Усі лекції Юрія Гогоці були англійською мовою, і разом із тим лектор у доступній формі пояснив усі нюанси, що стосуються наноматеріалів. При цьому нанотехнології настільки поширені в нашому житті, що іноді ми навіть і гадки не маємо, що використовуємо їх.

Загалом, ми залишилися дуже задоволені лекцією та отримали багато корисної інформації про максени. Ми вважаємо, що ці матеріали мають великий потенціал у багатьох галузях, і ми раді, що мали можливість дізнатися більше про них. Ще раз хочемо висловити подяку лектору та організатору лекції за таку цікаву та пізнавальну подію. Маємо надію, що ми матимемо можливість брати участь у подібних заходах у майбутньому.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Здобувачам освіти Неформальна та інфоромальна освіта Звітуємо про результати Наука майбутнього: використання розумних наноматеріалів у нових технологіях