Сучасних студентів мало чим можна здивувати, однак звістка про захист курсових проєктів у форматі відеоконференції спантеличила багатьох. І дійсно, такий формат захисту “оповитий” низкою питань і сумнівів. Як у Zoom представити свої креслення? Чи можна встигнути за такий короткий час представити усю роботу? Тому, щоб покінчити із здогадками та сумнівами щодо реальності і доцільності такої “витівки” нам треба було змобілізувати усі свої знання і навички, вимкнути режим підвищеної тривожності, зібратися і гідно представити свою роботу комісії.
І захист курсових проєктів з дисципліни “Харчова біотехнологія” відбувся! Студенти мали у чітко регламентований час стисло але вичерпно представити обґрунтування вибору стадій виділення і очищення цільового продукту, запропонувати відповідне обладнання і навести методи і методики контролю технологічних процесів і власне самого продукту.
Пунктуально, у зазначений час хост відеоконференції для комісії №1 – доцент Вікторія Красінько приєднувала студентів до конференції і чітко контролювала дотримання встановленого часового регламенту для доповіді і обговорення роботи студента (що і не дивно як для лектора дисципліни “Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних і харчових виробництв”). Доценти Ірина Волошина і Людмила Буценко корегували тези студентів і надавали слушні рекомендації щодо внесення важливих поправок до роботи, щоб надалі уникати таких неточностей вже у майбутньому дипломному проєкті. Асистент Юрій Нечипор, якого можна стовідсотково назвати модним нині словом стейкхолдер, також висловив свої рекомендації стосовно опису і обґрунтування технологічних етапів, пов’язаних із наданням субстанціям певної лікарської форми і реалізації цих процесів на реальному фармацевтичному підприємстві.
Так, отримані рекомендації до робіт стануть нам у нагоді, оскільки вже незабаром підготовка дипломного проєкту, який треба виконати філігранно.
Тож сьогоднішній захист курсових став, так би мовити, прев’ю до нашого дипломного проєкту. А поки для його підготовки залишається не так і багато часу, слід врахувати і проаналізувати отримані на відеоконференції рекомендації, щоб надалі бути спокійним і впевненим у якості і вичерпності своєї кваліфікаційної роботи.
Софія Цапко, студентка гр. БТ-4-3
Отже, карантин хоч і є вимушеним заходом, хоч і накладає певні обмеження, однак виявляє приховані можливості. Такого одночасного і масового захисту курсових на кафедрі біотехнології і мікробіології ще не проводилось. Синхронно з комісією №1 працювали ще чотири комісії. На захистах було задіяно майже весь професорсько-викладацький склад кафедри. Було заслухано загалом доповіді з 46 тем курсових проектів і робіт. Члени комісії відзначають високий рівень організованості більшості студентів, які у такій незвичній ситуації змогли мобілізуватися і гідно представити результати власних наукових досліджень та інженерних розробок. Ті ж, хто не зорієнтувався вчасно, мають можливість надолужити відставання упродовж тижня.
Успіхів і наснаги у подоланні цієї унікальної дистанційної сесії нашим четвертокурсникам!
Вікторія Красінько, доцент кафедри БТМ