Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Біотехнологічні студії – унікальний шанс підвищити фахові компетенції

Ні для кого не секрет, що студенти-біотехнологи НУХТ ніколи не втрачають нагоди поглибити свої знання та набратись практичного досвіду. Наразі такою нагодою стали біотехнологічні студії, перший інтенсив яких відбувся нещодавно у лабораторіях біотехнологічних компаній «Ензим» та «Explogen», які й започаткували цей спільний освітній проект – студії для старшокурсників профільних вишів України.

У кілька етапів експерти обирали наймотивованіших учасників з-поміж 71 здобувача-біотехнолога, що виявили бажання брати участь у проєкті. Спочатку кандидати мали написати мотиваційного листа, в якому зазначалось, чому вони хочуть стати учасниками біотехнологічних студій. На основі аналізу листувань було відібрано 25 старшокурсників з різних навчальних закладів країни, які потрапили до фінального раунду експертного відбору, далі експерти проводили онлайн-співбесіди для того, щоб більше дізнатися про самих претендентів, їх сподівання, щоб зрозуміти чому саме цього студента або студентку потрібно обрати. Отже, в решті решт було відібрано 13 щасливчиків, які отримали можливість прийняти участь в науково-практичних інтенсивах та воркшопах організованих фахівцями обох компаній на базі власних лабораторій.

Учасниками Біотехнологічних студій стали 7 студентів зі Львова та області і ще по троє з Києва та Харкова. Впродовж трьох днів старшокурсники вивчали базові процеси та знайомились із обладнанням сучасних лабораторій передових вітчизняних біотехнологічних компаній «Ензим» та «Explogen» . Надзвичайно приємно, що серед цих щасливчиків є і представники кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. В цьому році ними стали: третьокурсниці Грищенко Марина та Воробей Анна, а також здобувачка четвертого курсу Смаголь Олена. Дівчата залюбки поділились своїми враженнями від івенту:

Грищенко Марина БТ-3-1: «Коли я побачила, що компанія «Ензим» проводить відбір учасників до "Біотехнологічних студій", то відразу погодилася. Справа в тому, що ще влітку я проводила моніторинг українських біотехнологічних компаній і саме ця львівська компанія мене зацікавила. Тож, побачивши таку чудову можливість відразу подала заявку і пройшла відбір, котрий складався з мотиваційного листа й співбесіди. За три дні перебування у Львові я дізналася величезну кількість нової та поглибила свої знання вже з відомої інформації. Під час першого дня "Біотехнологічних студій" ми відвідали виробничі потужності компанії Enzym. Побачили на власні очі всі ті величезні ферментери, про які нам так старанно розповідали на парах. Змогли оцінити масштаби виробництва та прослухати кілька цікавих лекцій про сучасні напрямки в біотехнологіях. На другий день ми відвідали R&D лабораторію компанії Enzym та Explogen і м'яко кажучи були вражені. Стільки коштовної, нової та сучасної техніки я ще не бачила. Хроматографи, сиквенатори, сучасні ферментери, роторні випарні установки, розпилюючі сушарки, тощо. У нас була чудова можливість попрацювати з усім цим якісним та новим обладнанням. Ми отримали дріжджовий екстракт, провели сенсорний аналіз, а в лабораторії Explogen намагалися, бо чесно кажучи, вийшло далеко не у всіх, виділити ДНК різних штамів дріжджів методом ПЛР та посіяти ізольовані колонії. На останній день нашого перебування у Львові ми дороблювали розпочаті раніше дослідження і, в решті-решт, попрощалися з організаторами та з іншими учасниками. Отримали купу подарунків та позитивних вражень. Тож, дуже дякую організаторам даного заходу та всім, хто приймав участь і намагався розповісти нам щось нове та корисне.»

Воробей Аня, БТ-3-1: «Нещодавно мені випала можливість побувати на одному з найбільших біотехнологічних підприємств України - Enzym. Даний захід має назву "Біотехнологічні студії" і створений для того, аби студенти могли відчути себе в ролі технологів та науковців. Дякуючи організаторам, програма була максимально насиченою та продуктивною. У перший же день ми відвідали завод, де змогли на практиці ознайомитися з типовим біотехнологічним виробництвом. Це було неймовірно, адже все те, що ми вчили протягом декількох років, ми змогли побачити на власні очі і скласти фрагменти в єдину картинку! Особливо мене вразили габарити промислових ферментерів: всі звикли до зображення біореактора у книгах, де його розмір не перевищує 1/3 сторінки, а тут ми маємо ферментер на 210 куб.м, висота якого становить 18м. Після цього ми мали змогу власноруч попрацювати на пілотній лінії виробництва, де пройшли всі стадії - від процесу ферментації до оцінки виготовленого продукту та порівняння її з продукцією конкурентів. Не менш захоплюючою була робота в лабораторії компанії-партнера Ензиму - Explogen. Тут ми вже мали нагоду відчути себе у ролі науковців, адже займалися ПЦР-тестуванням для визначення раси дріжджів Saccharomyces cerevisiae типових виробників. Даний дослід був дуже актуальним, адже ми нещодавно теоретично вивчали метод ПЦР як засіб ідентифікації мікроорганізмів. Ще одним великим бонусом даного заходу була можливість поспілкуватися з однодумцями - студентами з різних міст та співробітниками компаній. Загалом я дуже рада, що мені випала можливість взяти участь у даному заході, адже для мене це був поштовх, аби розвитися далі.»

Смаголь Олена, БТ-4-1 «Біотехнологічні студії для студентів-біотехнологів це можливість візуалізувати вивчене, що особливо актуально, якщо у майбутньому будеш працювати в сфері промислової біотехнології. Адже на екскурсії можна побачити і великомасштабне виробництво у вигляді виробничих потужностей заводу "Ензим" та R&D лабораторію, у якій займаються вдосконаленням технологій у даному випадку виробництва харчових дріждів сухих та пресованих, флейків, кормових дріжджів та пошуком нових. Компанія планує старт в Україні виробництва дріжджових екстрактів як природних замінників штучних підсилювачів смаку. Дійсно вражає те, що компанія Ензим рухається до безвідходного біотехнологічного виробництва, на території заводу встановлено метантенк, за рахунок якого вони покривають 70% потреби у біогазі власним виробництвом. Підприємство має власні очисні споруди. Зараз компанія обдумує шляхи вирішення безпечної утилізації викидів атмосферного забруднення. У компанії всі тверді побутові відходи сортуються та здаються на переробку.

Під час біотехнологічних студій є можливість познайомитися з компанією Explogene, яка є експертом у галузях синтетичної біології та метаболічної інженерії мікроорганізмів, геноміки та біоінформатики. Саме тут у нас була можливість виділити ДНК з дріжджів, побачити як працює гелевий електрофорез для розділення ДНК та РНК дріжджів. Ми використовували дріжджі різних торгових марок і порівнювали вміст ДНК та РНК у них за результатами гелевого електрофорезу. Робили ПЛР для секвенування методом Сенгера. Особливо хочеться відмітити новітнє апаратурне забезпечення як у R&D лабораторії, так і у Explogene.

Ну і звичайно відвідування таких заходів дає можливість поспілкуватися з професіоналами своєї справи – співробітниками цих компаній. Набратись їх досвіду, дізнатись як вони до цього дійшли. Запитати поради для молодого покоління і, звичайно, надихнутися такими людьми, тому що успіх і прогрес компанії прямо залежить від людей, які у ній працюють.»

Оскільки згідно відгуків, як самих організаторів так і учасників заходу спільна робота сподобалася і студентам, і науковцям, тому компанії мають намір перевести проект на постійну основу. А це значить, що і в наступному році майбутні біотехнологи зможуть поглибити свої знання щодо практичної сфери реалізації біотехнологій.

Щиро дякуємо організаторам за такий чудовий івент для здобувачів, а нашим учасникам бажаємо не зупинятись у своєму прагненні стати висококласними професіоналами в сфері біотехнологій!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка