Про свої наукові дослідження розповідають учасники студентського наукового гуртка «BIOTECH» здобувачі першого року навчання освітнього ступеня «магістр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» Ростислав Коваль та Марія Дзюба:
Ростислав: «Під час виконання наукової роботи на базі кафедри БТМБ я зміг поринути у нанобіотехнології, зокрема займався дослідженням оптимальних умов біосинтезу металевих наночастинок з використанням дріжджів. Мені вдалося визначити вплив умов біосинтезу наносрібла з використанням безклітинного екстракту мутантних дріжджів Saccharomyces cerevisiae, зокрема концентрації внесеного попередника наночастинок, температури та тривалості процесу. Отримані результати дають змогу дізнатися більше про оптимальні умови для біогенного синтезу наночастинок і обов'язково будуть враховані при написанні моєї кваліфікаційної магістерської роботи. Сподіваюся, що цей досвід дозволить досягти успіху у подальшому академічному та професійному розвитку».
Марія: «Моя наукова робота базувалася на екологічно чистому отриманні наночастинок срібла за допомогою бактеріальних поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241. Дана практика надала ряд корисних навичок таких, як робота в асептичних умовах, виділення та очищення біотехнологічних продуктів, робота з аналітичними приладами та подальша статистична обробка отриманих результатів, що є важливим в підготовці майбутнього біотехнолога. Я щиро вдячна за таку можливість реалізувати знання, які накопичилися за довгі роки навчання, та бути частинкою наукового світу».
Дякуємо кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ за надану можливість проводити наукові дослідження у такий непростий час.