Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

ХVIII International Summer School «Molecular Biology, Biotechnology and Biomedicine»: переймаємо досвід у провідних світових вчених

Викладачі кафедри біотехнології i мікробіології к.б.н., доц. Оксана Скроцька і Світлана Старовойтова, асистент Тетяна Сулейко, здобувачка вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» Валерія Марченко, а також випускниці бакалаврату 2023 р. Марія Дзюба та Анастасія Охмакевич мали чудову нагоду віртуально брати участь з 3 по 14 липня в англомовній міжнародній школі ХVIII International Bio Summer School «Molecular Biology, Biotechnology and Biomedicine» під егідою ОНУ іменi І.І. Мечникова. Незважаючи на повномасштабне вторгнення росії та пов’язані з ним небезпеки, які траплялися кожного дня і ночі, жага до знань і наукових відкриттів не згасне в кожному серці українського біотехнолога.

Спікерами школи були провідні вчені з багаторічним досвідом з багатьох країн: Нідерландів, США, Швеції, Польщі, Канади, Франції, Іспанії, Німеччини та, звісно, з України. Теми доповідей є надзвичайно актуальними, з сучасним підходом та методами геноміки, метаболоміки, біоінформатики, машинного навчання. Всіх спікерів об’єднувала одна мета: вирішити проблеми людства та покращити наявні протоколи лікування, діагностики смертельних хвороб.

Без відкриттів в області молекулярної біології, імунології, генетики, мікробіології неможливо впроваджувати ефективні ліки та надійну діагностику. Тому наукові дослідження літньої школи були націлені на використання стовбурових клітин в регенеративній медицині та онкології, розробка вакцин для профілактики раку печінки, швидка діагностика туберкульозу, покращення проведення клінічних випробувань, вивчення систем мітохондріальних мембран для вирішення зв’язку між мембранним середовищем і функціонуванням їхніх білків під час клітинної смерті, сучасні підходи до лікування злоякісних пухлин за допомогою імунотерапії, використання бактеріофагів в антибактеріальній терапії та боротьба з антибіотикорезистентністю, цей список не закінчується.

Окремо було наголошено, що ситуація з захворюваністю на туберкульоз погіршилася після пандемії коронавірусу через відсутність своєчасної діагностики та втручання, перерви у лікуванні, погіршення імунного статусу. Також пролунала болюча тема антибіотикорезистентості, тому для збільшення шансів вилікування інфекційних хвороб впроваджуються новітні ліки на основі бактеріофагів, беручи до уваги персоналізовану терапію та генну діагностику. Підходи до лікування та профілактики злоякісних пухлин, які є лідерами в смертності по всьому світу, опиралися на використання мРНК вакцин, профілактичні вакцини проти папіломавірусу людини, який є основною причиною раку шийки матки, удосконалення технології моноклональних антитіл, було відкрито деякі механізми пухлиногенезу під час посттрансляційної модифікації білків-гістонів, які регулюють стабільність геному.

Організація школи була на вищому рівні, ментори привітно представляли лекторів та слідкували за таймінгом, всі учасники охоче задавали питання та отримували детальну відповідь. Спікери з великим ентузіазмом та натхненням розповідали про свій науковий шлях і про велике бажання збереження людського життя. І найголовніше, кожен виражав слова підтримки та віру в світле і мирне майбутнє України!

Безмежно вдячні організаторам літньої школи «Molecular Biology, Biotechnology and Biomedicine» за корисні, захопливі дні науки! Віримо, що наступна зустріч буде відбуватися в вільній Україні під мирним небом! Все буде Україна!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка