Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
У рамках Міжнародної наукової конференції «Нові ідеї в харчовій науці – нові продукти в харчовій промисловості», присвяченій 130-річчю НУХТ, 15 жовтня у секції «Моделювання технологічних процесів і харчових продуктів» прийняли участь молоді науковці кафедри біотехнології і мікробіології. З усними доповідями виступили: асистенти кафедри Берегова Христина Андріївна та Панасюк Катерина Вікторівна, а також студенти Пекло Анастасія (БТЕК-5-1М), Дорош Ганна (БТЕК-5-2М) та Івахнюк Микола (БТЕК-5-2М).
Як ви проводите вечори? Можливо, за переглядом телевізійних програм чи улюбленого фільму? Чи, можливо, ви проводите активні вечори?
Компанія студентів 5-го курсу провели свій вечір 15 жовтня в «Театрі на Подолі». Прекрасна атмосфера, чудова гра акторів та інтригуючий сюжет драми під назвою «Минулого літа в Чумлинську» допомагає відволіктись від проблем напруженого дня та подумати про деякі пріоритети свого життя.
Судячи з кількості оплесків та емоцій, глядачам дуже сподобалась п’єса, а захоплені театральною грою студенти дякують факультету БТЕК за надану можливість проведення прекрасного вечора.
Філатова Ольга
Ранок навчального дня 14 жовтня для студентів четвертого курсу факультету біотехнології та екологічного контролю розпочався не у стінах рідного університету. У рамках навчальної програми з дисципліни «Мікробіологія, санітарія та гігієна» студенти та викладачі (доценти Грегірчак Наталія Миколаївна, Тетеріна Світлана Миколаївна та асистенти Омельчук Євген Олександрович і Панасюк Катерина Вікторівна) відвідали VII Міжнародну спеціалізовану виставку «Комплексне забезпечення лабораторій» у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».
Протягом 14-16 жовтня учасники виставки представили новинки аналітичного обладнання, лабораторні контрольно-вимірювальні прилади, загальнолабораторне обладнання, мобільні лабораторії, лабораторні меблі та посуд, тест-системи та реактиви, засоби індивідуального захисту, спецодяг і багато іншого.
Українська Мала Академія Наук – серйозний стартовий майданчик для зростаючої наукової інтелігенції нашої країни, створений саме для того, щоб відкривати й розвивати таланти майбутніх науковців. Прагнучи іти в ногу з часом і зазираючи у майбутнє, кафедра біотехнології і мікробіології активно долучається до роботи з допитливими школярами, допомогаючи їм з виконанням досліджень і оформленням робіт на конкурс МАН.
Кожного року обдаровані молоді науковці з числа учнів старших класів посідають почесні призові місця на районних та міських етапах конкурсу наукових робіт МАН, частиною успіху завдячуючи роботі консультантів – викладачів кафедри БТМ.
Наступний етап подорожі науковим світом відбувся для нас у відділі біомедичної хімії Інституту молекулярної біології та генетики Національної академії наук України.
Фахівці відділу працюють над комп’ютерним дизайном лікарських препаратів – інгібіторами ензимів з необерненим зв’язуванням, що потенційно можуть стати лікарськими засобами, спрямованими на блокування мінливої структури ферменту. Віртуальна лабораторія представлена програмами для роботи з колекціями хімічних сполук (Jchem, CheD), відображення молекулярної механіки та динаміки (Amber, GROMACS), вивчення молекулярного стикування, або докінгу, білка та ліганду (Autodock, Vina, Dock) та іншими візуалізаторами типу WebLab Viewer.
Минулого тижня відбулась визначна подія у світі біохімії та молекулярної біології. Але важлива вона й для фахівців суміжних спеціальностей, для тих, хто використовує біохімічні методи та моделі у своїй науковій роботі і хто цікавиться найновішими досягненнями світової біохімічної науки.
06-10 жовтня 2014 р. в м. Києві на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУ) за підтримки Національної академії наук України (НАНУ), Міністерства освіти і науки України, Федерації європейських біохімічних товариств (FEBS) проходив черговий ХІ Український біохімічний конгрес.
Тематика Конгресу включала фундаментальні питання сучасної біохімії та молекулярної біології, біотехнології, імунохімії, медичної та харчової біохімії, біохімії сільськогосподарських тварин і рослин, екологічних аспектів біохімії, викладання сучасної біохімії та історії її розвитку.
З великою гордістю можемо повідомити, що у роботі Конгресу активну участь узяв професор кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, д.б.н. Олександр Вікторович Карпов. Він був одним з кураторів секції 5 «Біохімія сільськогосподарських тварин і рослин та харчова біохімія».
Життя наших БТЕКівців-першокурсників не обмежується лише навчанням. Їхнє студентське життя насичене розмаїттям цікавинок та подій. Тільки місяць тому ці юнаки та дівчата переступили поріг нашого університету як повноправні студенти, але вже встигли і на екскурсіях побувати, і в футбол пограти, і в «Дні туризму» участь взяти. Чимало, еге ж? Та на БТЕКу це ще не привід збавляти обертів! Адже в четвер, за присутності шановного гостя змагань, заступника декана, Лич Інни Валентинівни, в аудиторії А-343 пройшов черговий захід – інтелектуальна гра "Брейн-ринг", люб’язно підготовлена для нас студентами четвертого курсу Кушнір Анастасією, Москаленко Вікторією, Козачок Іриною, Мор’євою Оленою, Сторчило Єлизаветою та Міляном Владиславом. А безпосередню участь в ній взяли саме першокурсники.
Кафедра біотехнології та мікробіології факультету БТЕК завжди рада вітати нових гостей, а особливо юні дарування, які вже зараз обирають свою майбутню професію та готуються до вступу у вищі навчальні заклади. Цього разу нагода ознайомитись з можливістю отримання фаху біотехнолога випала учням 10–11 класів гімназії «Потенціал», які навчаються у профорієнтованих класах на факультеті доуніверситетської освіти НУХТу.
Для школярів доцентом кафедри біотехнології і мікробіології Світланою Миколаївною Тетеріною було проведено ознайомлювальну екскурсію, в ході якої учні гімназії відвідали основні навчальні лабораторії, ознайомились із професійним спрямуванням кафедри та можливістю працевлаштування випускників-біотехнологів.А Вам цікаво, яким повітрям Ви дихаєте, яку воду Ви п’єте? Нам так!
Група екобіотехнологів вивчає ці питання особливо поглиблено. На одному із практичних занять з «Технології біоремедіації довкілля» розглядались теми біоіндикації та біомоніторингу навколишнього середовища. Особливостями біоіндикації є застосування рослин та тварин для оцінки якості повітря, води, грунту, тощо. Наприклад, риб та раків можна використовувати для оцінки якості очищення води.
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.