Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Взаємодія зі стейкхолдерами

Співпраця з фармацевтичною компанією ТОВ «БІОФАРМА ПЛАЗМА»

На кафедру біотехнології і мікробіології НУХТ завітали представники компанії ТОВ «БІОФАРМА ПЛАЗМА» – медичний директор Марина Валова та директор з експорту Оксана Плотнікова. Разом із завідувачем кафедри професором Тетяною Пирог, деканом факультету біотехнології та екологічного контролю Наталією Грегірчак, а також доцентами Вікторією Красінько та Оксаною Скроцькою вони обговорили питання співпраці з метою навчання та ознайомлення студентів-біотехнологів з сучасним вітчизняним підприємством по виробництву препаратів крові.

Особливості майбутньої професійної діяльності від професіонала своєї справи

На четвертому курсі студенти гостро задають собі питання: з чим саме я працюватиму?

А як все буде і чи вірно я все ж обрав спеціальність? Чого очікувати від майбутньої роботи?

 Так, насправді такі питання передбачливі і цілком природні. І от в найпотрібніший момент з‘являється людина, слухаючи яку радієш, що ти саме тут і зараз ти чітко розумієш, з чим прийдеться працювати в майбутньому.

 Він надихає, він - Артем Слободянюк - чудова та креативна людина, начальник відділу промислової мікробіології ТОВ «Укрбіо».

Досвідом діляться фахівці або цікаво і корисно про біоенергетику

Залучення до навчального процесу досвіду провідних фахівців – основна запорука якісної сучасної освіти. Опанування ж такої сучасної спеціальності як біотехнологія неможливе без орієнтування на новітні наукові досягнення.

30 жовтня 2019 року перед студентами-біотехнологами виступив Олександр Васильович Панов (Остін, США) – доктор біологічних наук, професор, глибокий фахівець в галузі досліджень раку, клітинної біології та нейробіології, який більше 30 років пропрацював у провідних біохімічних лабораторіях США, займаючись вивченням мітохондрій.

Корпорація «Артеріум» підтримує молодих дослідників

29 жовтня на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ відбувся публічний захист студентських наукових проектів за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум». В конкурсі брали участь студенти І року магістратури спеціальності «Біотехнології та біоінженерія».

Учасникам побажали успіху та гідного представлення робіт проректор з наукової роботи НУХТ Олександр Шевченко та декан факультету БТЕК Наталя Грегірчак. Також виступили співробітники Корпорації «Артеріум», які увійшли до складу конкурсної комісії – менеджер (з навчання та розвитку персоналу) Корпорації «Артеріум» Тетяна Ковтонюк, фахівець (з розвитку персоналу) Корпорації «Артеріум» Альона Дехтяренко та старший хімік-аналітик дослідного центру АТ «Київмедпрепарат» Корпорації «Артеріум» Леся Капраль. Вони наголосили, що Корпорація «Артеріум» підтримує молодь та постійно проводить програми стажування для студентів. Адже стажування для студента – це можливість проявити себе, показати свої кращі сторони, а також можливість ознайомитись з новим місцем роботи. При цьому студент продовжує навчання в університеті. Програма стажування – це 100% дуальна освіта – поєднання навчання і роботи за фахом.

Раніше студенти – тепер роботодавці!

Нещодавно на кафедру біотехнології і мікробіології НУХТ завітала наша випускниця Ніна Микитенко. У 2015 р. вона захистила диплом магістра зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія», а нині працює хіміком у відділі контролю якості ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Ніна поспілкувалась із магістрантами спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітньо-професійних програм «Фармацевтична біотехнологія» та «Промислова біотехнологія». Вона розповіла магістрантам про особливості працевлаштування у фармацевтичну компанію, а також можливості для студентів поєднувати навчання і роботу. Студентів зацікавила інформація, і вони засипали гостю запитаннями.

Вперед! До нових відкриттів і цікавих фактів на Lab ComplEx 2019

Традиційно щоосені студентам-біотехнологам НУХТ випадає унікальна можливість взяти участь у роботі   XII Міжнародної виставки «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH».

І ми з нетерпінням чекали цієї події. Вже і запрошення надрукували і з гарним настроєм з нашими наставниками: деканом факультету біотехнології та екологічного контролю Наталією Грегірчак, асистентом Вікторією Кожановою та доцентом Ольгою Слободян рушили до нових відкриттів і цікавих фактів.

«Катастрофа в пустелі»

Кажуть, що "Язик до Києва доведе". Цей вислів зовсім не про столицю, а про те, як багато в нашому житті важить спілкування. Доведено, що "правильне" оточення – це 50% нашого успіху, адже розширюючи коло знайомств, ми автоматично розширюємо коло наших можливостей.

У сучасному світі вміння бути комунікабельним відіграє головну роль у побудові успішної кар’єри після закінчення університету. Нормальне і повноцінне існування в рамках соціуму вимагає від людини обміну інформацією з іншими людьми, взаємодії з ними, виконання певних функцій в обмін на соціальні блага.

Полімеразна ланцюгова реакція: від теорії до практики

22 квітня в рамках дисципліни «Молекулярна біотехнологія» для магістрантів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відбулась гостьова лекція на тему «Полімеразна ланцюгова реакція: від теорії до практики» від провідного фахівця напряму агрогеноміки компанії «BioLabTech» Вадима Копича.

Лекція відбулась у формі дискусії, а Вадим в доступній формі пояснив тонкощі методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) від історії відкриття Кері Маллісом до сучасних модифікацій. На початку Вадим вирішив дізнатись рівень підготовки наших студентів, тому задав велику кількість питань присутнім, типу «Структура ДНК та принцип комплементарності», «Суть методу та етапи ПЛР», «Роль Thermus aquaticus у реалізації ПЛР» тощо. Студенти відповіли на поставлені питання і наш гість був приємно вражений, що йому не потрібно детально зупинятись на теорії, а відразу перейшов до огляду модифікацій даного методу, що використовуються у сучасних лабораторіях.

Як стати успішним у виборі майбутньої роботи?

Закінчення навчання і отримання диплому вже не за горами. Саме тому магістри першого року навчання, які навчаються за освітньою програмою "Фармацевтична біотехнологія", та бакалаври четвертого року навчання вже сьогодні задаються питанням працевлаштування в провідних фармацевтичних компаніях України.

Які навички потрібно мати для того, щоб почати свою кар'єру на виробництві? - є вельми актуальним питанням серед студентів. Тому біотехнологів відвідали представники компанії «Артеріум», які розповідали про можливості проходження стажування на виробництві та про вакансії для випускників.

Марія Атрасевіч, фахівець з підбору персоналу, розповідала про процес і етапи відбору при проходженні співбесіди, про можливості кар'єрного розвитку в рамках компанії.

Освітній проект #Farmak_Lab – 2019 (продовження)

19 квітня співробітники фармацевтичної компанії «Фармак» вже вчетверте провели зустріч зі студентами вищих навчальних закладів в рамках освітнього проекту #Farmak_Lab. Нам дуже приємно, що на даний захід знову були запрошені студенти НУХТ спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» і 161 «Хімічні технології та інженерія», яких супроводжувала доцент кафедри біотехнології і мікробіології Оксана Скроцька.

Зустрічали відвідувачів фахівці відділу управління персоналом Леся Домбровська та Лілія Оропай, які ознайомили гостей із правилами поводження на підприємстві та етапами нинішнього заходу. Завдяки Богдану Костащуку, інструктаж з техніки безпеки пройшов весело та невимушено, а студенти зрозуміли, що фотографувати етапи технологічного процесу суворо заборонено.

Як «олімпійці» ПрАТ «Індар» відвідували

Після реєстрації на учасників ІІ туру Олімпіади очікував надзвичайно приємний сюрприз – вони мали змогу відвідати сучасне біотехнологічне та фармацевтичне виробництво України – ПрАТ «Індар». На підприємстві гостей щиро вітав заступник голови відділу кадрів Максим Ярошевський, який коротко та змістовно надав інформацію щодо роботи фармацевтичного виробництва та провів інструктаж з техніки безпеки. Одягнувши спеціальний одноразовий одяг, екскурсанти перейшли під керівництво заступника голови правління з питань якості ПрАТ «Індар» Людмили Соляник. Саме під її чітким провідом учасники олімпіади відвідали абсолютно всі виробничі дільниці підприємства. На самому початку присутні оглянули дільницю культивування генетично модифікованої культури Escherichia coli для отримання рекомбінантного інсуліну, почули інформацію щодо виробничих умов і параметрів підтримки культури, а також дізналися про особливості її зберігання у камері Д’юара. Наступними пунктами були дільниці водо- та повітропідготовки для всіх приміщень, оскільки вони є надзвичайно важливими для належного культивування продуцента та отримання готової субстанції, а також лікарського засобу. Відвідувачі побачили етапи підготовки флаконів, дізнались яким чином відбувається їх миття, апірогенізація та сушіння перед подачею на лінію розливу та закупорювання.

Гостей ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з біотехнології зустрічає Водно-інформаційний центр

Цікавою і насиченою є програма заходів, запланованих у рамках проведення ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології, присвяченої 135-річчю Національного університету харчових технологій. Однією з «родзинок» цьогорічних заходів було відвідування Водно-інформаційного центру, більш відомого під тривіальною назвою «Музей води». Погода, яка 10 квітня ще не встигла зіпсуватися, подарувала учасникам лагідне, по-справжньому весняне тепло. Пішохідна прогулянка Ботанічним садом ім. акад. О. Фоміна та Хрещатим парком принесла багато приємних сюрпризів: розквітли білі магнолії, сонячно-жовті фрезії, ніжно-бузковий рододендрон.

У піднесеному настрої учасники екскурсії підійшли до старовинної споруди – водонапірної башти і потрапили до одного з найпопулярніших київських музеїв – Музею води. Старовинна водонапірна башта вміщає нині цілий парк атракціонів, серед яких інтерактивні світлові шоу, величезні акваріуми з ручними японськими рибами, гігантські мильні бульбашки, а головна героїня усіх атракціонів та інсталяцій – вода у всіх можливих проявах і видах.

Як АФІ стають лікарськими препаратами або основи розробки лікарських засобів

За вікном весна, починає пригрівати сонце… Зазвичай у такий період студентів можна зустріти в парку на лавці, а не на лекції за партою. Але це абсолютно не стосується студентів магістрів першого року навчання, адже лектор Лич Інна Валентинівна попіклувалась аби зацікавити студентів і зробити лекції захопливими і пізнавальними. Замість «сухого» викладення робочого матеріалу студенти мають нагоду поспілкуватись з професіоналами своєї справи, спеціалістами у сфері фармацевтичних виробництв.

Так, на минулому тижні на лекцію до студентів-магістрів знову завітала представниця корпорації «Артеріум» експерт з питань GxP Краснощок Любов Михайлівна. Всі присутні затамували подих у очікуванні, адже Любов Михайлівна вже не вперше завітала до нас. Попередня її лекція «Забезпечення якості лікарських засобів» викликала у студентів багато позитивних емоцій та запитань, на які вони отримали ґрунтовні та професійні відповіді.

Фармаконагляд - турбота про кожного споживача ліків

Ви колись замислювались, звідки в інструкціях для медичного застосування лікарських засобів беруться довгі переліки побічних реакцій? Чи помічали в себе прояви побічних реакцій, не зазначених в інструкції? Або може колись жалілись близьким на те, що препарат вам не допоміг? Чи повідомляли кудись про ці випадки? І чи знаєте, що необхідно і навіть потрібно повідомляти?

Усі ці питання зосереджені довкола однієї дуже важливої, але малообговорюваної теми – фармаконагляду. Саме нам магістрам біотехнологам першого року навчання випала нагода отримати відповіді на усі вищезгадані запитання завдяки лекції «Система фармаконагляду» від Уповноваженої особи з Фармаконагляду фармацевтичної корпорації «Артеріум» Батталової Римми Ігорівни.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами