Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Ми спортивні та активні!

Доведено, що спорт – ефективне знеболююче. Перш за все, тренування допомагають м’язам розслабитися та зміцнити суглоби, що може знімати спазми різного характеру. Окрім цього, фізичні навантаження сприяють виробці природного гормону щастя, що ефективно бореться з болем різного характеру.

Заняття спортом покращують імунітет. Це, в свою чергу, захищає організм від грипу та інших захворювань, які атакуючи нас зі зміною температур та сезонів. Таким чином можна стверджувати, що спорт – це панацея від багатьох хвороб, що не має побічних ефектів та здійснює загальний позитивний вплив на тіло.

Хороші тренування – це здоровий сон. І це зовсім не дивно, адже після фізичних навантажень наше тіло, в особливості м’язи потребують гарного відпочинку та відновлення. Доведено, що люди, які регулярно займаються спортом, краще сплять, менше піддаються стресу та не страждають безсонням.

БІОТЕХНОЛОГ – творець майбутнього! Частина 2. Повернення джедая мікросвіту: магія поза Хогвартсом, атака клонів і не тільки

Голод, хвороби, економічна криза… Всі ці проблеми супроводжували людство впродовж всієї його історії. Але скоро вони будуть переможені, адже на боротьбу з ними стали джедаї біотехнології. Впродовж останнього століття вони дали бій голоду та інфекційним хворобам. Але як? Про це нам повідав магістр біології, Андрій Савчук на своїй другій лекції, що також відбулась дистанційно.

Біотехнологія – поняття широке. Зараз вона застосовується майже в усіх сферах людського життя. В сільському господарстві, в медицині, в промисловості, всюди є місце для біотехнолога. І в кожній сфері біотехнологія вже давно незамінна. Антибіотики, інсулін, інтерферон – продукти біотехнології, що рятують людські життя, біопластики, що продукуються бактеріями, вирішують екологічні проблеми, а генетично покращені агрокультури поступово відправлять голод і бідність в минуле. Ось так біотехнологія вирішила одвічні проблеми людства, дозволивши нам надалі розвиватись.

ГОРДІСТЬ І ЧЕСТЬ

17 листопада – міжнародний день студента. Наш день. В цей день людство згадує про важливість освіти для нашого майбутнього і провідне значення студентської молоді у формуванні сучасної культури та у боротьбі за прогресивні новації та становлення справедливого демократичного суспільства. Багато видатних учених робили найважливіші відкриття в студентські роки. Багато знакових митців починали свій творчий шлях під час навчання в університеті. Саме зі студентів починалася Революція Гідності. А в битві під Крутами 300 студентів змогли відбити ворожу навалу.

В цей день проводяться щорічні урочистості для студентів університетів Голосіївського району. Дійство почалося з урочистого привітання голови РДА Голосіївського району Сергія Садового, який спершу з гумором привітав студентів з так би мовити професійним святом, а потім, вже на повному серйозі почав роздавати подяки. За активну діяльність та вагомий внесок в громадське життя почесною подякою та особливою вдячністю від голови РДА Голосіївського району було нагороджено студентку групи БТ-2-1 Єлизавету Дон, що з минулого року очолює студентську раду БТЕК.

Осінній ярмарок вакансій: on-line – не перешкода

Ярмарок вакансій – це чудова можливість познайомитися з омріяними компаніями в режимі on-line. Саме тому сьогодні для студентів випускних курсів відбувся інформативний вебінар від ПРАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС Україна» під назвою: «Знайомство з компанією AB InBev Efes», на якому представники фірми Анастасія Скирда, Олександра Поліна та Ярослав Ячній поділилися всіма секретами успіху виробництва.

AB InBev Efes є одним з лідерів українського пивоварного ринку та спільним підприємством найбільшої у світі пивоварної компанії Anheuser-Busch InBev і найбільшої пивоварної компанії Туреччини Anadolu Efes. Компанія Anadolu Efes заснована в Туреччині в 1969 році. А нині у групі компаній Anheuser-Busch InBev працюють близько 180 000 співробітників по всьому світу.

БІОТЕХНОЛОГ – творець майбутнього! Частина 1. Історія про те, як людина хакнула життя

З початку свого існування людина намагалася використати живі організми для задоволення своїх потреб. Віками наші предки використовували з цією метою макроорганізми: тварин, рослин, гриби. Поступово люди дійшли і до використання мікроорганізмів.

Так народилася біотехнологія. Довгий час вона не мала під собою наукового підґрунтя. Довгий час вона базувалася лише на практичному досвіді. Довгий час вона служила виключно для отримання їжі та напоїв. І хто б міг тоді подумати, що саме вона зможе докорінно змінити людське життя, ба навіть більше, змінити саму людину.

«Емоції: вороги чи помічники? Емоційний інтелект»

Саме такою була чергова тема обговорення на майстер-класі для здобувачів-біотехнологів від Тетяни Ковтонюк, сертифікованого бізнес-тренера, керівника навчальних проектів «Триглав Інтернешнл».

Нещодавно, ми мали нагоду відвідати вебінар «Конфлікти. Як ними управляти?», після чого багато яких моментів кожен із слухачів проаналізував та зробив для себе певний висновок. Сьогоднішня тема обговорення, на нашу думку, важлива, адже емоції постійно з нами.

Такі щотижневі зустрічі стали традиційним спілкуванням студентів з представниками різних компаній. Сьогодні Тетяна розпочала свій виступ з цікавого завдання для студентів, а саме описати, що перше спадає на думку студентів, слова синоніми чи будь-які асоціації зі словами «розумний» та «емоційний». Саме така форма спілкування дозволяє зацікавити студентів до активного спілкування, що і вдалося спікеру. Здобувачі, активно відповідали на поставлені запитання.

Наступна зупинка осіннього профорієнтаційного експресу – ліцей ¨Наукова зміна¨

Кожен з нас знає, як важко зробити свій вибір майбутнього місця навчання після закінчення школи, адже ми пам´ятаємо себе у ті часи: попереду ЗНО, треба багато вчити, а тут ще ця метушня з вибором ВНЗ. Пошуки інформації, купа навчальних підручників і посібників, тривожні думки – усе це змішується і не дає спокою...

Для того, щоб трохи зменшити це напруження профорієнтаційний сектор факультету біотехнології та екологічного контролю (БТЕК) організовує зустрічі зі старшокласниками шкіл, гімназій і ліцеїв. У зв´язку з карантинними умовами, зустрічі проводяться онлайн на платформі Zoom однак це не зменшує їх інформативність та важливість.

Таємниці додаткових балів та академічної стипендії

Умови нарахування додаткових балів та стипендій академіної/підвищеної завжди викликали у першокурсників безліч питань:

Що таке додаткові бали?

Як я можу їх отримати?

Скільки людей може отримати стипендію?

Чим відрізняється підвищена стипендія від академічної?

РR-кампанія біотехнологів не знає меж

РR-кампанія на факультеті біотехнології та екологічного контролю (БТЕК) набуває все нових і нових обертів. Скоро весь світ дізнається про наш факультет. Нещодавно представники нашої профорієнтаційної команди зустрілися он-лайн з учнями Першого Київського медичного коледжу та Медичної гімназії 33 м. Києва, відвідали навчальні заклади Київщини запрошуючи всіх охочих на перший осінній День відкритих дверей, а цього разу профорієнтаційну естафету прийняла Хацьківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Організації цією зустрічі опікувалась студентка-біотехнолог Анастасія Литвин за сприяння завучу школи Ольги Буханько та шкільного психолога Лідії Зайвенко.

Навчання в НУХТ – це престижно і статусно? Прийшов час це довести! БТЕК продовжує свою PR-кампанію…

Імідж університету в першу чергу визначається його PR-стратегією. Для того, щоб університет був привабливим для вступників необхідними є не тільки наявність його об’єктивних переваг, але й ефективна PR-кампанія, яка б висвітлювала ці переваги на загал. Об’єктивних переваг в нашого університету кури не клюють: велике бюджетне замовлення, гарно організоване і комфортне навчання, великий вибір спеціальностей. Але найголовніша перевага НУХТ – його географія. На відміну від інших університетів, корпуси НУХТ розміщені дуже компактно та поєднані переходами. Це набагато зручніше, ніж величезна територія на якій корпуси розміщені на великій відстані.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують